Trwa ładowanie...

Mikstura na oponkę na brzuchu. Jak ją przygotować?

 Monika Suszek
25.09.2021 22:53
oponka to tłuszcz umiejscowiony pod skórą wokół pępka i na biodrach, gdzie tworzy tzw. boczki.
oponka to tłuszcz umiejscowiony pod skórą wokół pępka i na biodrach, gdzie tworzy tzw. boczki. (123rf)

Zamiast idealnie płaskiego i jędrnego brzucha, masz mało estetyczne wałeczki? Podpowiadamy, jak pozbyć się wstydliwego problemu.

spis treści

1. Recepta na płaski brzuch

By pozbyć się oponki na brzuchu, warto najpierw wiedzieć, jak zbudowana jest ta partia naszego ciała. Możemy wyróżnić aż siedem warstw brzucha. Są to: skóra, tkanka podskórna, powięź podskórna, powięź powierzchowna, mięśnie i rozcięgna, powięź poprzeczna oraz otrzewna ścienna. Jeżeli wystaje ci brzuch, jest to efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak pozbyć się oponki i boczków?
Jak pozbyć się oponki i boczków?
Zobacz film: "Rak jelita grubego. 8 objawów"

Skąd się bierze oponkana brzuchu? Jeżeli należysz do osób, które wprost kochają jeść, nadmierny obwód w talii może być spowodowany "przekarmieniem” narządów wewnętrznych. Mówiąc prościej: to wina złej diety, braku ruchu, siedzącego trybu życia.

2. Co robić?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co jemy. Duża ilość soli, węglowodanów oraz cukru przyczyniają się nie tylko do niekorzystnego wyglądu, ale przede wszystkim szkodzą zdrowiu.

naturalny balsam na oponkę
naturalny balsam na oponkę

To nie wszystko. Oprócz diety zadbaj również o regularność posiłków (przede wszystkim pamiętaj o śniadaniu) i nigdy nie jedz w pośpiechu. Jedzenie wysoko przetworzone ma duży wpływ na wygląd naszego ciała. Sztuczne dodatki w pożywieniu odkładają się w komórkach tłuszczowych. Te się rozwarstwiają i uciskają naczynia limfatyczne, utrudniając przez to krążenie krwi. Rezultat jest taki, że metabolizm spowalnia, a brzuch powiększa.

3. Dieta i naturalny "balsam”

Walcząc z oponką, musimy diametralnie zmienić naszą dietę. Wyeliminuj sól z potraw lub zastąp ją ziołami ułatwiającymi trawienie (rozmaryn, mięta, natka pietruszki). Podobnie postąp z cukrem. Pamiętaj, że w wielu przypadkach możesz zastąpić go miodem.

Postaw na naturalne składniki, które ujędrnią okolice brzucha. Pomysł na miksturę redukującą "oponkę" zaczerpnięty jest z medycyny ajurwedyjskiej. Można ją stosować zarówno doustnie, jak i w formie balsamu do ciała.

Olej i kurkuma
Olej i kurkuma

Do przygotowania "balsamu” potrzebujesz: 1 łyżki oleju sezamowego oraz pół łyżeczki kurkumy.

Po wymieszaniu preparat jest gotowy. Można go stosować wewnętrznie - spożywać codziennie przed śniadaniem. Sprawdzi się również w formie balsamu do ciała. W tym przypadku nakładamy mieszankę na brzuch i masujemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Możesz stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

Sekret skuteczność mikstury tkwi w oleju sezamowym, który zawiera sezaminę, przyśpieszającą mechanizm utleniania kwasów tłuszczowych, poprzez ich redukcję. Dodatkowo ma właściwości detoksykacyjne, oczyszcza organizm i wątrobę ze szkodliwych produktów przemiany materii.

4. Aktywność fizyczna

Walkę z oponką na brzuchu trzeba wspomóc poprzez regularną aktywność fizyczną. Pamiętaj, że nie wszystkie ćwiczenie spalą tłuszcz nagromadzony w poszczególnych partiach ciała. Dlatego tak ważne jest umiejętne podejście do wysiłku fizycznego. Najlepsze efekty przynosi trening aerobowy, inaczej tlenowy. Chodzi o to, by ćwiczenia angażowały duże grupy mięśni w naszym ciele: mięśnie nóg, mięśnie pleców czy ramion. Odpowiednie sporty to: bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Warto również postawić na interwały, czyli zmianę tempa podczas ćwiczeń, np. biec przez minutę, truchtać przez dwie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze