Czy czerwone wino jest dobre na zęby? Wyjaśniamy (WIDEO)
Bakterie te znajdują się na zębach i dziąsłach i biorą udział w powstawaniu płytki nazębnej. (...) Z drugiej strony są one pośrednią przyczyną chorób dziąseł i ubytków w zębach.
Bakterie te znajdują się na zębach i dziąsłach i biorą udział w powstawaniu płytki nazębnej. (...) Z drugiej strony są one pośrednią przyczyną chorób dziąseł i ubytków w zębach.
Plamy na zębach a picie kawy Kawosze mają duży problem z przebarwieniami na zębach.
najlepszym pomysłem, ponieważ mimo wygody dla rodziców, zwiększa prawdopodobieństwo, że dziecko będzie stale z niego piło i narażało się na ubytki w zębach (...) Jeżeli jednak dziecko wypija duże ilości soku, ale jednocześnie słabo się...
Olej kokosowy w kontakcie ze ślina tworzy zębach powłokę dzięki której bakterie nie osadzają się na zębach.
Jej nadmiar może przyczynić się do powstawania osadu na zębach.
Zmniejszenie kamieni nerkowych Wzrasta liczba osób, które cierpią na bóle nerek. Jedną z przyczyn może być zbyt mała podaż wody. (...) Woda rozcieńcza sole i minerały zawarte w moczu, które tworzą twarde kryształki zwane kamieniami...
słodkiego smaku, substancje zawarte w słodzikach nie stanowią pożywki dla próchnicotwórczych bakterii, przez co nie zwiększają ryzyka powstawania ubytków w zębach
Na pewno weganinowi nie doskwierają problemy z zaparciami ani próchnicą na zębach.
Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych Pół kubka soku cytrynowego każdego dnia zwiększa poziom cytrynianów w moczu. (...) Badania wykazały, że spożywanie cytryny może zapobiec powstawaniu wapniowych kamieni w nerkach.
Dieta uboga w błonnik pokarmowy oraz mała aktywność fizyczna sprzyjają zaparciom oraz formowaniu kamieni kałowych w jelitach. (...) Niestrawione resztki pokarmu oraz kamienie kałowe zalegają w uchyłkach jelita grubego,...
Do chińskiego szpitala trafił ostatnio mężczyzna z 420 kamieniami w nerkach. (...) Brak odpowiedniej ilości płynów może prowadzić do powstawania złogów z wapnia, czyli kamieni.
Jest bardzo ważnym elementem w procesie tworzenia tkanki kostnej w organizmie (aż 99 proc. wapnia znajduje się w kościach i zębach).
Podwyższa ono stężenie wapnia, szczawianów oraz kwasu moczowego, co bardzo sprzyja powstawaniu kamieni nerkowych. (...) Jego najlepszymi źródłami - dla osób skłonnych do odkładania się kamieni - są otręby ryżowe i kukurydziane.
Ok. 1% jego całej puli znajduje się w płynach ustrojowych i tkankach, reszta znajduje się w kościach i zębach. (...) Jedynie powstawanie kamieni fosforanowych wymaga zmniejszenia ilości wapnia.
Bakterie w nieleczonych zębach lub dziąsłach mogą zatruwać cały organizm, prowadząc m.in. do chorób serca i układu krążenia.