Co oznacza taki guzek na wardze sromowej?

Dzień Dobry jakiś czas temu zauważyłam na wardze sromowej mały guzek wielkości Groszka. Twardy lekko bolący. Po dokładniejszym jego obejrzeniu zauważyłam że jest koloru lekko fioletowego i wygląda w ten sposób że z jednej strony jakby jakby biegnie żyła następnie znajduje się ten guzek i dalej jakby znowu od niego biegnie żyła. Przypomniałam sobie że z jakieś 2 miesiące temu odczułam w tym miejscu silny ból a to za sprawą odgniecenia prze zbyt ciasne ubranie. Czasami jak tego guzka lekko przycisnę to wypływa z niego żółta, później bezbarwna ciecz i staje on się miękki. Ale nadal nie znika bo za dwa dni znów robi się w miarę twardy. Jak go lekko rozciągnę to zmienia kolor na kolor skory.Co to może być. Naczytałam się że tego typu guzki mogą wskazywać na wiele chorób a ja mam wizytę u lekarza dopiero za prawie 2 miesiące.
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że takie guzki mogą być objawem różnych jednostek chorobowych i nie da się tego ocenić wyłącznie poprzez opis. Guzek wypełniony ropą może być ropniem wynikającym z zapalenia gruczołu Bartholina. Inne możliwe przyczyny to infekcje bakteryjne, grzybicze bądź wirusowe.

W postaci guzków na wargach sromowych manifestują się także brodawki narządów płciowych, opryszczka narządów płciowych bądź żylaki sromu. Możliwe są także włókniaki bądź zakażenia mieszka włosowego.

Bardzo dobrze, że zapisała się Pani do lekarza. Specjalista obejrzy zmianę, zbada Panią i na tej podstawie będzie mógł zalecić dalsze postępowanie.

Temat ten został opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/guzek-na-wardze-sromowej.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-na-wardze-sromowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesny-guzek-na-wardze-sromowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-guzek-wargi-sromowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.