Co oznacza taki wynik badania krwi u kobiety z anemią?

Kobieta lat 42 . Anemia od ponad 7 lat . Proszę o interpretację wyników. Poprzednie badanie HGB 7.6 , HCT 24,5 , MCV51,6 , MCH17,4 RDW 16.6, Ferrytyna 2,54 . Po 10 zastrzykach z żelaza i 5 Wit b12 , obecnie wyniki HGB 12,4 , RCB 5,49 , MCV 69,9 , MCH 22,6 , RDW 29,6 . Ferrytyna 57,1 Wit b12 1036 , kwas foliowy >40 , reszta badań wg normy . Lekarz zakończył leczenie po półtora miesiąca a nie objaśnił wyników powiedział że jest ok . Brałam jeszcze ferrum lek do picia . Proszę o pomoc bo bardzo często anemia się nawraca i czuję się niezbyt zaopiekowana przez lekarza . Wszystkie badania robię sama prywatnie bez skierowania jak czuję że coś jest nie tak . Proszę o pomoc .
KOBIETA, 43 LAT 9 miesięcy temu

Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę anemizacji. Sugeruję wykonanie gastro i kolonoskopii w celu wykluczenia lub potwierdzenia krwawienia z przewodu pokarmowego. Ponadto warto wykonać USG jamy brzusznej i RTG klatki (podstawowa diagnostyka ewentualnych zmian nowotworowych, które także mogą powodować niedokrwistość), oznaczyć stężenie kreatyniny i mocznika (przewlekła choroba nerek może zaburzać procesy krwiotwórcze) i ostatecznie skonsultować się z hematologiem.