Co zrobić, aby trochę przytyć?

Witam, mam 20 lat, ważę 55kg na dzień dzisiejszy i mam 184cm wzrostu. Nie mam zbytnio apetytu, jem wtedy kiedy jestem głodny, chciałbym przytyć, na siłę nie potrafię jeść dużej ilości kcal. Praca nie pozwala mi na jedzenie regularnych posiłków, a dwóch dużych nie dam rady wcisnąć i nie zmieszczę się w przedziale kalorycznym bo po prostu nie zjem na siłę. Chciałbym przytyć. Co robić?

Dzień dobry,

Niestety nie istnieje żadna skuteczna droga na skróty w tej sytuacji. Wzrost masy ciała jest w Pańskim przypadku niezwykle pożądany, ponieważ gdy weźmiemy pod uwagę przedstawione przez Pana parametry, mianowicie wzrost 184 cm i masę ciała 55 kg, to Pański aktualny wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 16,2 kg/m2, co oznacza II stopień szczupłości. Warto nadmienić o tym, że prawidłowy zakres BMI mieści się w zakresie od 18,5 do 24,9 kg/m2. W celu osiągnięcia satysfakcjonującego wzrostu masy ciała stopniowo należy dążyć do zwiększenia ilości energii w diecie poprzez spożywanie częstych, lecz małych objętościowo posiłków o wysokiej gęstości energetycznej. Doskonale sprawdzą się w tej sytuacji koktajle, smoothie, 100% soki owocowe, gorzka czekolada, owoce suszone, niesolone i niesłodzone orzechy, migdały, nasiona, pestki, owsianki, jaglanki, batony złożone z orzechów i suszonych owoców, jogurty naturalne typu pure (bez dodatku cukru).

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny i Sportowy

https://www.mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl