Czy mleko kozie może uczulać?

Od miesiaca jest na diecie bezmlecznej a jeszcze mam pytanie czymleko kozie moze uczulac ? AALERGOLOK DO KTOREGO POSZLAM POWIEDZIAL ZE NIE

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak jak każdy jeden produkt, mleko kozie także może u niektórych dawać odczyny alergiczne.

Witaj,
jeśli nie odpowiada Tobie mleko kozie, możesz je zastąpić np. ryżowym, migdałowym,sojowym, owsianym, kokosowym- jest dużo opcji. Mleko kozie jest podobne w swym składzie do kobiecego, więc nie uczula.

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl

Tak, kozie mleko jest silnym alergenem. Dzieci uczulone na mleko krowie zazwyczaj są też uczulone na mleko kozie. Wtedy należy wprowadzić do diety mleko roślinne - np. ryżowe.