Czy to pobolewanie żołądka świadczy o nowotworze?

Dzień dobry. W 2022 roku w listopadzie miałem robioną gastroskopię gdzie wyszło przewlekłe zapalenie żołądka polip i wrzód. Po leczeniu dexilanem objawy minęły na jakiś czas. Teraz od dwóch miesięcy pobolewa mnie żołądek, czy w tym czasie mógł się rozwinąć nowotwór żołądka.
MĘŻCZYZNA, 54 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem Pana niepokój związany z faktem powrotu objawów żołądkowych po leczeniu, jakie przeszedł Pan dwa lata temu. Do tego, ból żołądka jest niekomfortowy.

Rzeczywiście, przewlekłe zapalenie żołądka, polipy oraz wrzody mogą prowadzić do długotrwałych problemów, a w rzadkich przypadkach, do rozwoju nowotworów. Jednakże, rozwojowi nowotworu żołądka zazwyczaj towarzyszą bardziej nasilone i specyficzne objawy, takie jak znaczne zmniejszenie masy ciała, utrzymujące się wymioty, czy krwawienie. Do tego problem nie został zbagatelizowany i podjęto leczenie.

Biorąc pod uwagę, że ból żołądka (https://portal.abczdrowie.pl/bol-zoladka-przyczyny ) pojawił się ponownie, zalecam kolejną konsultację z gastroenterologiem. Może okazać się konieczne przeprowadzenie dodatkowej gastroskopii lub innych badań, aby ocenić aktualny stan żołądka i zdiagnozować przyczynę bólu.

Proszę pamiętać o regularnych kontrolach, szczególnie po wcześniejszych diagnozach, co jest kluczowe dla utrzymania dobrego zdrowia. Życzę Panu szybkiego wyjaśnienia przyczyn dolegliwości oraz powrotu do zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.