Czy urosnę jeszcze, skoro mam 15 lat?

Kilka dni temu skończyłam 15 lat. Chodzę do 3 klasy gimnazjum. Mam 162 cm wzrostu. Odkąd poszłam do gimnazjum, nic nie urosłam. Czyli nie rosnę już ponad 2 lata. Nie miałam jeszcze chyba tzw. skoku wzrostu. Moi rodzice są wysocy, mama ma 180 cm, a tata 185 cm wzrostu. Czy mam szansę jeszcze urosnąć 12-13 cm?
ponad rok temu

Witam,
jest szansa, że jeszcze urośniesz, jeśli jednak Twój wzrost Cię niepokoi (choć wydaje mi się, że niepotrzebnie), możesz poprosić rodziców, aby wybrali się z Tobą do lekarza.
W przypadku wzrostu duże znaczenie mają geny, które dziedziczysz po rodzicach i pozostałych przodkach. Patrząc na to, ile mierzą Twoi rodzice, myślę, że jest spora szansa, że Ty również będziesz wysoka.
Odżywiaj się zdrowo i regularnie. Nie zapominaj o nabiale, regularnym ruszaniu się (ćwiczenia wzmacniają kości) i częstym wychodzeniu na świeże powietrze.
Pozdrawiam