Dieta 1000 kcal i zatrzymanie wagi

Witam! Mam 173cm wzrostu i 65kg .4 miesiace temu na glodowce w ok. miesiac schudlam 10 kg .Od tego czasu jestem na diecie ok.1000kcal a moja waga stoi w miejscu i ani drgnie ,a musze zrzucic jeszcze 20 kg do tego dieta sklada sie glownie z warzyw i jogurtow naturalnych.Co mam zrobic zeby waga spadala?

Witam serdecznie. Głodówka jest niebezpieczna dla zdrowia i życia. Prowadzi do osłabienia organizmu oraz niedoboru m.in. witamin i składników mineralnych. Głodzenie prowadzi do zaburzeń metabolizmu. Pani aktualna masa ciała jest prawidłowa. Przy masie ciała równej 45 kg będzie Pani miała poważną niedowagę. Odradzam odchudzania do takiego stopnia. Proszę pomyśleć o wizycie u dietetyka lub psychodietetyka w celu ustalenia indywidualnego planu żywienia i pomocy w ustabilizowaniu metabolizmu. Jeśli ma Pani jakieś pytania proszę pisać do mnie na adres info@diet-coaching.xa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Rozchwiała Pani swój metabolizm - trzeba go teraz uregulować. Jeśli nie zmieni Pani swojego sposobu odżywiania, niebawem przestanie Pani miesiączkować, nabawi się anemii, i będzie Pani wyglądała jak wrak człowieka. Zagłodzi Pani swój organizm. Czy taki jest Pani cel?!
Proszę udać się do dietetyka lub lekarza pierwszego kontaktu.

Najprawdopodobniej głodówka a następnie bardzo niskoenergetyczna dieta znacząco spowolniły metabolizm. Pani organizm jest w trybie oszczędzania i odkłada wszystko co Pani zje. W celu poprawy metabolzimu musi Pani jak najszybciej zmienić swoją dietę, najlepiej przy pomocy dietetyka, który najpierw oceni Pan stan odżywienia i zaproponuje program żywieniowy.