Dlaczego mam często zawroty głowy?

Mam 21 lat i od 2 tygodni mam dość częste zawroty głowy , nawet jak leżę w łóżku czuję że kręci mi się w głowie . Ciśnienie za każdym razem mam w normie , nawadniam się tak jak kiedyś. Od 2 lat oddaje honorowo krew ale nigdy nie miałam takich objawów nawet po oddaniu krwi .
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy są zawsze niepokojącym objawem. Niestety mogą mieć wiele potencjalnych przyczyn, które trzeba zbadać. W pytaniu pisze Pani, że pojawiają się w różnych sytuacjach, a nawet podczas leżenia w łóżku. Bardzo dobrze, że zwróciła Pani uwagę na wartości ciśnienia krwi, które są prawidłowe. Zawroty głowy niejednokrotnie związane są z zaburzeniami krążenia i wahaniami ciśnienia. Prowadzi to właśnie do niedokrwienia mózgu, które może wystąpić w wyniku nagłego spadku ciśnienia krwi lub niewystarczającego dopływu krwi do mózgu z różnych powodów. Może to być spowodowane np. niedoborem żelaza lub innych składników odżywczych, które mogą pojawić się po oddaniu krwi. Innymi możliwymi przyczynami mogą być problemy z równowagą elektrolitową, anemia, infekcje wirusowe lub bakteryjne, problemy z układem krążenia czy zaburzenia lękowe. Trzeba też mieć na względzie przyczyny neurologiczne. Dlatego też, jeśli problem z czasem nie ustąpi, to można pomyśleć o konsultacji z neurologiem oraz wykonaniu dokładniejszej diagnostyki czynności mózgu, oraz budowy (EEG i TK).

Dlatego też zachęcamy do podjęcia kontaktu na początek z lekarzem internistą, aby wytyczył drogę dalszego postępowania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-serca-zapobieganie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.