Jak dalej postępować przy kołataniu serca?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu odczuwam kołatanie serca. Zaznaczę, że objawy raz się pojawiają, raz znikają. Miałam 2 razy robione EKG, niby wszystko w porządku. Czasami bywa tak, że serce bije normalnie i miarowo, ale mimo wszystko jest bardzo "głośne". Po prostu je odczuwam i jest to dosyć nieprzyjemne. Tarczycę i hormony miałam badane, też wszystko było w porządku. Od jakiegoś czasu również mam pewne zaburzenia miesiączkowania, zapewne od przyjmowania leków Duphaston. Miesiączki są albo skąpe, albo zbyt obfite, co podobno jest normalne. Czy mogą te objawy być jednak związane z miesiączką i z przyjmowanymi lekami? Poza tymi dolegliwościami czuję się dobrze, badania z krwi też w porządku, jednak te objawy są dosyć nieprzyjemne i uciążliwe, przez co ciągle chodzę w stresie i nie wiem już nawet do jakiego lekarza się udać. Oprócz opisanych objawów czasami występuje też nadmierna potliwość, np. dłoni. Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej z krwi i założenie holter EKG 24 godzinny pozwalają ocenić zmiany zachodzące w sercu i wykryć zaburzenia ujawniające się w określonych warunkach.

Warto również o konsultacje stacjonarną ginekologa aby się wypowiedział na temat opisanych objawów po przeprowadzeniu badania.

Oczywiście wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego z badaniami aby wykluczyć schorzeń sercowo naczyniowe.

Przy prawidłowej diagnostyce warto o konsultację psychologa aby wykluczyć np nerwicę.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta