Jak leczyć te wędrujące bóle brzucha?

Dzień dobry, parę tygodni odczuwałem wędrujący bol brzucha, delikatny bez innych objawów, od paru dni męczą mnie zaparcia i uczucie parcia, pierwszy stolec normalnie, drugi trochę przez siłę zrobiłem w bardzo małej ilości dodatkowo zielony z czarnymi "bobkami", dzień wcześniej jadłem ogórki, ale nic co mogłoby być czarne Walczę z nerwica a choroby to moje największe zmartwienie, co zrobić? Dodam, że bólu nie ma, stolec (dzisiaj) papkowaty chociaż rano też był lekko zielony, czy tłusty nie umiem okreslic , wcześniej normalny na przemian z smukłym ale do wielkości ołówka dużo mu brakowało W rodzinie żadnych nowotworów, jedynie tata walczył z IBS, co robić? Nie bardzo wiem co się dzieje,
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pan opisuje mogą mieć związek z nieodpowiednią dietą, zespołem jelita drażliwego, ale także z innymi jednostkami chorobowymi. Dodatkowo nasilać je może nerwica.

W pierwszej kolejności warto zgłosić się do lekarza rodzinnego bądź gastroenterologa i poprosić o skierowanie na badania. Wskazane byłoby wykonanie USG jamy brzusznej, podstawowych badań krwi, badania kału. Po ocenieniu wyników tych badań lekarz zaleci Panu dalsze postępowanie.

Inne pytania z tej tematyki znajdzie Pan pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmienne-bole-brzucha-i-lekkie-mdlosci,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wedrujace-klujace-bole-brzucha,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-lewym-boku-pod-zebrem-oraz-wzdecia-i-niestrawnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.