Jak mam schudnąć 10 kg?

Mam 12 lat, ważę 59 kg, mam 165 wzrostu. Chciałabym tyle schudnąć, ponieważ mam 3 fałdy na brzuchu. U mnie w domu tylko babcia ma nadwagę, czy to przez to? Codziennie jem tak. Poniedziałek nie jem śniadania, obiad o 14 różne, no kopytka z sosem i kapusta kiszona, popołudniu jakiś lód i wieczorem kanapki np. z pomidorem, serem żółtym i ogórkiem surowym.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie masz nadwagi ani tym bardziej nie jesteś otyła. Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. W Twoim wieku to niewskazane. Im wcześniej niektórzy zaczynają się odchudzać tym gorsze są efekty jojo w późniejszym wieku.

To co powinnaś zrobić, aby pozbyć się fałd na brzuchu to regularnie zacząć ćwiczyć i odżywiać się zdrowo. Jesz zdecydowanie za rzadko i nieprawidłowo. Poczytaj na ten temat http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Pamiętaj też, że codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Zacznij od jazdy na rowerze czy rolkach, biegania lub szybkiego spaceru. Polecam również ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.