Jak usunąć nadmiar skóry po schudnięciu?

Kiedyś byłem gruby ale poprzez chodzenie na treningi tenisa szybko schudłem i mam teraz taką zwisającą skórę na brzuchu. Chciałbym się jej pozbyć. W internecie jest napisane że to jest tłuszcz. Ale ja straciłem tkankę tłuszczową i została mi tylko skóra, wiec nie powinno być tłuszczu. Jak mam się tej skóry pozbyć? Jakie ćwiczenia, jaka dieta? Chciałbym mięsnie wyrobić.

Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Jeśli jest to tylko uczucie luźniejszej, mniej jędrnej skóry to przy niewielkich zmianach można stosować zabiegi poprawiające kondycję skóry - wtedy proponuję konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.
Jeśli jest to zdecydowany duży, zwisający fałd skórny, wtedy jedyna możliwością jest chirurgiczna plastyka powłok brzucha.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko