Jaką dietę stosować, aby zwiększyć poziom dopaminy?

Witam. Chciałbym zwiększyć poziom dopaminy. Co muszę zrobić? Jaka dietę powinienem stosować?

Witaj,
aby zwiększyć poziom dopaminy w organizmie powinieneś włączyć do swojego jadłospisu następujące produkty: banany, migdały, słonecznik, sezam; ryby, oliwę z oliwek, lej rzepakowy, olej palmowy (bogate w kwasy tł. Omega-3 i Omega-6); produkty bogate w antyoksydanty: zielona herbata, dynia, morela, papryka czerwona, pomidory, marchewka, owoce cytrusowe. Ogranicz także spożycie kawy, alkoholu, cukrów prostych oraz tłuszczów nasyconych. Wpływają na zmniejszenie poziomu dopaminy.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl