Jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne w wieku 22 lat?

Witam. Mam 22 lata, jestem kobietą, mam 165cm wzrostu i ważę 83kg. Mam pracę fizyczną 5 dni w tygodniu, wprawdzie nie trenuję sportów, ale raz w tygodniu wybieram się na dosyć długie spacery. Jakie jest moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, dodając, iż planuję zrzucić kilka kg?

Dzień dobry

Przyjmując umiarkowaną aktywność fizyczną (praca fizyczna + spacer) Pani podstawowe zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 1590kcal. Czynne zapotrzebowanie energetyczne jest oczywiście wyższe. W celu schudnięcia Powinna zjadać Pani około 2tys kcal (15% białka, 55% węglowodanów, 30% tłuszczu).

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne diety. Kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl