Jakie mogą być konsekwencje takiego postępowania?

Dzień dobry chciałam się spytać jakie mogą być konsekwencje tego że dziennie jem po 1000kcsl lub mniej ćwiczę z godz czasu i dużo się ruszam.nie mogę się przestawić na to że jem posiłki tylko w nocy a z rana już nie że bywa że nie jem nic od 18godz lub 20h

Jedzenie bardzo niskiej ilości kalorii i ograniczenie jedzenia do późnych godzin nocnych może prowadzić do szeregu konsekwencji zdrowotnych, takich jak:

Spowolnienie metabolizmu: Kiedy organizm otrzymuje zbyt mało kalorii, metabolizm zwalnia, ponieważ organizm musi zaoszczędzić energię i zasoby.

Niedobór składników odżywczych: Ograniczenie jedzenia do nocy i jedzenie bardzo małych ilości kalorii może prowadzić do niedoboru składników odżywczych, w tym białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów.

Utrata masy mięśniowej: Kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości kalorii i białka, może zacząć tracić masę mięśniową, co osłabia mięśnie i wpływa na ogólną wydajność fizyczną.

Zwiększone ryzyko chorób: Niewłaściwe odżywianie się może zwiększyć ryzyko chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca, otyłość i osteoporoza.

Zaburzenia odżywiania: Ograniczanie jedzenia do późnych godzin nocnych i jedzenie niewystarczającej ilości kalorii może prowadzić do zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia lub anoreksja.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na swoją dietę i zapewnić odpowiednią ilość kalorii, białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość energii i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Warto skonsultować się z dietetykiem klinicznym lub lekarzem, aby uzyskać odpowiednie zalecenia dotyczące diety i stylu życia.

Współpracując z dietetykiem, możemy razem ustalić optymalną ilość kalorii, jaka jest potrzebna dla Twojego organizmu, a także dobór odpowiednich składników odżywczych i sposobów przygotowania posiłków, które będą dostosowane do Twojego trybu życia i preferencji żywieniowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ułożeniu odpowiedniego planu żywieniowego zachęcam Cię do skorzystania z konsultacji. Możemy razem ustalić optymalną ilość kalorii, jaka jest potrzebna dla Twojego organizmu, a także dobór odpowiednich składników odżywczych i sposobów przygotowania posiłków, które będą dostosowane do Twojego trybu życia i preferencji żywieniowych.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów -> https://goo.gl/maps/KtvQ39gWCpKhBLzj8