Mam 12 lat - czy moja waga jest odpowiednia?

Jestem dziewczyną. Mam 12 lat i ważę 53 kg przy wzroście 157 cm. Czy odpowiednio ważę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Według siatek centylowych zarówno Twoja waga, jak i wzrost są jak najbardziej prawidłowe w stosunku do wieku. Wprawdzie Twoja waga znajduje się około 75 centyla, a wzrost około 50 centyla, jednak nie powinnaś mieć żadnych powodów nie niepokoju.