Niekontrolowane napady złości u dorosłej kobiety

Witam! Moja żona od pewnego czasu miewa niekontrolowane napady złości (histerii) najczęściej z prozaicznego powodu. Nie przeszkadza jej obecność dzieci które bardzo to przeżywają. Po czym zachowuje się jak gdyby nic się nie stało. To tak w wielkim skrócie. Niepokoją mnie te zachowania, proszę o poradę. Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Postaraj zastanowić się, od jakiego momentu rozpoczęły się problemy ze złością u Twojej żony. Może uda Ci się znaleźć jakąś przyczynę.
Poza tym spróbuj spokojnie porozmawiać z żoną na temat jej zachowania - pamiętaj, jednak żeby nie było w tej rozmowie żadnych oskarżeń z Twojej strony. Po prostu powiedz jej, że zauważyłeś zmiany, martwisz się i chciałbyś, żebyście wspólnie zastanowili się, co możecie z tym zrobić.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

i słusznie, że opisane przez Pana objawy, występujące u Pana żony, zaniepokoiły Pana.

Sugerowałabym delikatne zachęcenie Pana żony do konsultacji i rozmowy z psychologiem, a może i psychiatrą, celem postawienia diagnozy.

A może zaproponowanie wspólnej terapii małżeńskiej (w ramach NFZ-tu lub prywatnie) co bardziej byłoby do przyjęcia przez żonę - zostawiam do rozważenia.

Życzę Panu tylko dobrej relacji w związku,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com