Otyłość u 10-latki

Witam, jestem mamą 10- letniej dziewczynki. Córka waży 65 kg, a mierzy 1,48 cm. U nas w rodzinie nikt nie jest otyły. Byliśmy u dietetyka zaradził diete oraz ćwiczenia. Nic nie pomogło. Córka waży więcej ode mnie. W talii ma 85 cm. Ja mam 70 cm. Nie wiem co robić. Nie jemy fast foodów ani słodyczy.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Faktycznie córeczka waży trochę za dużo.Dobrze że Pani reaguje, bowiem otyłość w tym wieku niekorzystnie wpływa na rozwój oraz układ ruchu - stawy kolanowe.
Na początek proszę zgłosić się do pediatry, niech zrobi małej badania - w kierunku niedoczynności taryczcy, Hashimoto, lipidogram.
Przez kolejne 10 dni - do czasu rozpoczęcia wakacji, proszę kontrolować ilość posiłków, które dziecko zjada. Proszę zapisywać dokładnie wszystko. To ułatwi stwierdzenie ile kalorii dziecko je. Być może za dużo. Ponadto proszę dziecku dawać posiłki w regularnych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Oto przykładowe ilości posiłków:
Śniadanie: 2 kromki pieczywa żytniego z masłem (cienko), 2 plasterki wędliny drobiowej, pomidor, kakao z mlekiem 2%
2 śniadanie: 2 krążki ryżowe z 1 łyżeczką dżemu lub banan
Obiad: 150 g piersi z indyka (pieczona), 2-4 łyżki kaszy jaglanej, surówka bez majonezu i śmietany, sok pomarańczowy
Podwieczorek: 1 szklana kisielu lub budyń na mleku 2%, albo 4 suszone morele
Kolacja: Gotowane jajko, sałatka z pomidora i zielonej sałaty, 2 kromki pieczywa żytniego, zielona herbata.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek