Pomiary ciśnienia w domu

Witam. Ostatnio miałem robione badanie holterem ciśnieniowym. Średnia pomiarów wynosiła 128/70. Próbuję teraz samo sobie mierzyć ciśnienie w domu, ale zauważyłem jedną nieprawidłowość. Dla przykładu pierwszy pomiar wynosi 132/80, drugi 123/60, trzeci 125/68, puls stale wynosi 80. Przerwy w pomiarach są 30 sekundowe. Następnym 132/80, 130/75 i 128/80. Przerwy w pomiarach to około 1-3 minuty. Czy pomiary wykonywane z przerwą 30 sekundową są błędne? Czy tylko łudziłem się, że mam dobre ciśnienie?

Aleksander Ropielewski

Wszystkie podane wartości ciśnienia są w normie i nie wskazane jest tak częste wykonywanie pomiarów w tak krótkich odstępach czasu.