Sucha, szorstka i zaczerwieniona skóra na głowie u 2-miesięcznego dziecka

Witam, zauważyłam na powiekach brwiach, uszach i za uszami zaczerwienienie na skórze 2 miesięcznego dziecka, skóra jest bardzo sucha szorstka i szybko się złuszcza płatami. Wpisałam w google objawy i wyskoczyło mi atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić? Do alergologa czy dermatologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Milena Lubowicz

U tak małego dziecka to raczej atopowe zapalenie skóry i może być leczone przez obu tych specjalistów. Poleciłabym jednak alergologa, bo jak będzie dziecko starsze będzie można wykonać testy alergiczne.
Pozdrawiam