Uzależnienie od codziennej masturbacji

Dzieńdobry, Mam 19 lat i od 15 roku życia masturbuje się codziennie ( czasami są przerwy 2 dniowe.) Odczuwam silne pragnienie ulżenia sobie. Czy to jest zdrowe ? Czy będa jakieś z tego konsekwencje ?

Dzień dobry!

Nie każda częsta (czy nawet bardzo częsta) masturbacja ma charakter uzależnienia. Wielu mężczyzn (szczególnie młodych, o silnym libido, kiedy nie mają możliwości zaspokojenia swoich potrzeb podczas seksu z partnerką/ partnerem) masturbuje się codziennie. Nie musi być w tym niczego niepokojącego ani mieć żadnych negatywnych konsekwencji. Masturbacja jest zdrowym, naturalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego. Jeśli jednak ma Pan wrażenie, że Pana masturbacja ma charakter nałogu, warto zastanowić się, dlaczego Pan tak myśli, co budzi Pana niepokój.

Pozdrawiam!