Wynik morfologii i żelazo w dolnej granicy

witam, co może oznaczać taki wynik morfologii? czy to możliwe, że to anemia z niedoboru żelaza skoro wyniki żelaza i ferrytyny są, co prawda w dolnej granicy, ale w normie? Krwinki czerwone 5,22 (3,8-4,8) MCV 74,5 (80-96) MCH 26,1 (27-32) MCHC 35 (31,5-34,5) RDW 15(11-14) Zelazo 58 (50-170) Ferrytyna 21,25 (4,63-204)

Witam.
Tak jest to możliwe.
Nie widzę wartości hemoglobiny ale możemy "poteoretyzować"
Obniżone MCV i podwyższone RDW wskazują na niedokrwistość z niedoboru Fe.
Typowo w tym rodzaju niedokrwistości poziomy Fe i Ferrytyny są obniżone.
Ale Fe może wzrastać w niektórych chorobach np. wątroby, Ferrytyna to z kolei "dodatnie białko ostrej fazy" czyli jej poziom wzrasta w stanach zapalnych.
W razie wątpliwości można poszerzyć diagnostykę o TIBC i o rozpuszczalne receptory dla transferyny (wzrastają w niedoborze żelaza).