Trwa ładowanie...

Odchudzanie tabletki

W aptekach i drogeriach jest mnóstwo różnych tabletek na odchudzanie. Niestety trenerzy i dietetycy podkreślają, że tabletki na odchudzanie nie dają nagłych i szybkich efektów. Podstawą utraty wagi jest odpowiednia dieta i ruch, a tabletki na odchudzanie nie pomogą, jeśli my sami nie zmienimy naszego stylu życia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy dzięki tabletkom odchudzającym można schudnąć?"

spis treści

1. Szybkie odchudzanie

Głównym efektem przyjmowania tabletek odchudzających jest utrata wody, a tym samym spada również i nasza waga. Niestety po dostawieniu tabletek na odchudzanie szybko wrócimy do poprzedniej wagi. Eksperci ostrzegają również przed tabletkami na odchudzanie. Często zamawiając różne tabletki na odchudzanie przez internet, narażamy się na niebezpieczeństwo. Osoba, która sprzedaje nam takie tabletki na odchudzanie, chce szybko zarobić i nie myśli o ewentualnych konsekwencjach dla naszego zdrowia i życia.

Uważajmy również na tabletki na odchudzanie, które zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje, takie jak sibutramina. Teoretycznie substancje sprawiają, że tabletki na odchudzanie dają szybkie efekty, hamują apetyt i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak tabletki na odchudzanie zawierające takie substancje są szkodliwe dla zdrowia naszego układu krążenia.

Tabletki na odchudzanie mogą być bardzo niebezpieczne
Tabletki na odchudzanie mogą być bardzo niebezpieczne (123rf)

2. Rodzaje tabletek na odchudzanie

Wybór odpowiednich tabletek na odchudzanie zależy od problemu, jaki chcemy rozwiązać, aby wspomóc nas w czasie odchudzania. Jeśli chcemy opanować nasz apetyt, warto sięgnąć po tabletki na odchudzanie zawierające chrom. Działają one na zasadzie wypełniania żołądka. Obok chromu w tabletkach na odchudzanie, które hamują apetyt, można znaleźć ananas i gorzką pomarańczę. Częstym składnikiem tabletek na odchudzanie jest również błonnik.

Kolejna grupa tabletek na odchudzanie to te, które ograniczają wchłanianie tłuszczów. Ta grupa tabletek na odchudzanie hamuje wchłanianie tłuszczów w 30 proc. Jednak wadą tych tabletek na odchudzanie jest fakt, że wraz z tłuszczem nie są wchłanianie witaminy z pożywienia.

Sposób na utratę wagi – tabletki ze szpinaku
Sposób na utratę wagi – tabletki ze szpinaku [5 zdjęć]

Wiele osób chce stracić na wadze i w związku z tym często sięgają po suplementy diety, mając nadzieję...

zobacz galerię

Do tabletek na odchudzanie są zaliczane również te, które wspomagają spalanie tłuszczy. Tę grupę tabletek na odchudzanie należy łączyć z aktywnością fizyczną, aby efekty przyszły jeszcze szybciej. Związkami, które często są wykorzystywane w tych tabletkach na odchudzanie, jest ocet jabłkowy i chityna.

3. Zakazane tabletki odchudzające

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

  • tabletki na odchudzanie zawierające jaja tasiemca. Takie tabletki na odchudzanie bardzo dobrze sprzedawały się sieci. Są jednak zakazane. Tasiemiec nie tylko pozwala szybko stracić na wadze, ale też niszczy narządy wewnętrzne, w tym mózg;
  • tabletki DNP - te tabletki na odchudzanie podnoszą temperaturę ciała. Tym samym przyspieszają metabolizm. Przyjmowanie tabletek DNP grozi jednak śmiercią na skutek odwodnienia. DNP jest natomiast stosowana do produkcji pestycydów;
  • Apidex - tabletki na odchudzanie, które mają silne działanie psychoaktywne. Mózg cały czas dostaje sygnały o sytości. Te tabletki na odchudzanie powodują wrzody, a nawet śmierć;
  • chińskie tabletki - tabletki na odchudzanie oparte na chińskich ziołach są często pełne pestycydów;
  • Meridia - okazało się, że te tabletki na odchudzanie są pochodnymi amfetaminy. Bardzo silnie uzależniają, a ich przyjmowanie może prowadzić do zawału;
  • Clenbuterol - te tabletki na odchudzanie zawierają efedrynę. Zwiększają naszą możliwość do wysiłku i przyspieszają przemianę materii. Niestety przyjmowanie tych tabletek na odchudzanie powoduje zgagę, wymioty, a nawet śmierć.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.