Czy natrętne myśli to objaw nerwicy lękowej?

Witam. Mam 18 lat. W związku z ciężką atmosferą w szkole średniej, dostałem depresji z której przerodziła się w nerwice lękową. Porzuciłem szkolę średnią w I klasie, odciąłem się od toksycznych znajomych. Stosowałem leki od psychiatry, uczęszczałem na psychoterapię w nurcie dynamicznym. Od jakiegoś czasu pojawią się natrętne myśli, że nigdy już nie będzie lepiej, że życie nie ma sensu. Czy te myśli to norma w nerwicy lękowej? Dodam, że doświadczałem ataków paniki, ogólnych objawów somatycznych, lęków przed chorobą psychiczną. Dziękuje za pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zasygnalizowane przez Pana symptomy, mogą być objawami nerwicy lękowej.

Wskazana psychoterapia, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (po wcześniejszej diagnostyce symptomatycznej) która wykazuje się wysoką skutecznością terapeutyczną, w leczeniu zaburzeń lękowych, wpływających mocno dyskomfortowo, na codzienny dobrostan.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującej codzienności Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605