Jak pozbyć się nadwagi po rzuceniu papierosów

Rzuciłem palenie i przytyłem 9 kg. Mam 178 cm i ważę 92,5 kg. Czuję się źle z tą wagą, chcę schudnąć do 83 max 84 kg. Jak to zrobić. Pozdrawiam Max.
ponad rok temu

Witam,
W jakim jest Pan wieku?
Informacja ta jest potrzebna do ustalenia Pana zapotrzebowania energetycznego.
Prosiłabym także o inf. na temat Pana aktywności fizycznej, trybu życia, tego, jak dawno rzucił Pan palenie.
Czy konsultował Pan swoją nadwagę z lekarzem?
Może wcale nie wynika ona z rzucenia palenia, tylko powstała na innym podłożu?
Proszę o więcej informacji.
Pozdrawiam