Nastolatka chce schudnąć, ale czy potrzebuje?

Mam na imię Magda... Ważę 63 kg, a mój wzrost to 1,70 m... Chciałabym mieć płaski brzuch i schudnąć jakieś 7 kg... Próbowałam już głodówki i schudłam 6 kg, ale zaraz po tym znowu przytyłam 3 kg... Co mam zrobić? Dziękuję bardzo za odpowiedź i rady na zadane mi pytanie... Fakt nie podałam wieku i chciałabym zrobić to teraz :) a więc mam 14 lat ;) Czy przy tej wadze, wzroście i latach powinnam schudnąć?

Witaj!

Twoja masa ciała jest proporcjonalna do Twojego wysokiego wzrostu. Nie odchudzaj się, ani nie stosuj głodówek! Rozwijasz się i byłoby to dla Ciebie groźne, a w dodatku mogłoby spowodować spowolnienie przemiany materii i problemy z masą ciała w przyszłości.

Jeśli chcesz zrobić coś dla swojego zdrowia, to proponuję wdrożyć zasadę 5 U:
- uprawianie (dużo wysiłku fizycznego),
- urozmaicenie (jedz kolorowo, różnorodnie),
- uregulowanie czasu spożywania posiłków,
- unikanie produktów typu fast-food, słodyczy, kolorowych napojów gazowanych, słonych przekąsek typu krakersy,
- uśmiech :-)

Nie zapominaj o 4 porcjach warzyw (zwłaszcza surowych) oraz dużej ilości błonnika (pełnoziarniste produkty zbożowe - ryż brązowy, grube kasze, makaron ciemny, pieczywo pełnoziarniste, otręby, płatki owsiane). Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie.

Pozdrawiam ciepło
Ula Bieniek