Trwa ładowanie...

GABA - działanie, efekty, stosowanie

Avatar placeholder
16.04.2021 09:54
GABA - działanie, efekty, stosowanie
GABA - działanie, efekty, stosowanie

W dzisiejszych czasach na nasz poziom hormonów wpływa wiele czynników. Intensywne ćwiczenia, codzienny stres i zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że wydzielanie naturalnych hormonów anabolicznych, które wpływają na jakość naszego treningu i regeneracji, będzie zaburzone. Aby wspomóc pracę układu nerwowego, warto sięgnąć po suplement diety, jakim jest GABA. GABA jest neuroprzekaźnikiem, który ogranicza nadmierne pobudzenie układu nerwowego i łagodzi wpływ stresu na nasz organizm.

spis treści

1. GABA - działanie

GABA pobudza naturalne wydzielanie hormonów anabolicznych. Dzięki stosowaniu suplementu GABA, szybciej regenerujemy siły po treningu. GABA pozytywnie wpływa również na nasz nastrój. Stosowanie GABA, ma tonizujący wpływ na nasz organizm i wspiera jego wyciszenie po ciężkim stresującym dniu.

GABA jest niezwykle ważna z punktu widzenia treningów i budowania masy mięśniowej. GABA może być stosowana zarówno przed, jak i po treningu. GABA nie tylko zwiększa zbudowaną masę mięśniową, ale też pozytywnie wpływa na redukcje tkanki tłuszczowej. Osoby intensywnie trenujące stosują również GABĘ, aby poprawić jakość snu, ponieważ jest to podstawa dobrej regeneracji. GABA wpływa również na uspokojenie ciśnienie krwi oraz na złagodzenie bólu.

Zobacz film: "Idealny posiłek po treningu"

2. GABA - efekty

GABA ma bardzo szeroki pozytywny wpływ na nasze ciało w czasie treningów. Do efektów stosowania GABY należy zaliczyć stabilizację ciśnienia krwi, a także wzrost poziomu i efektywności przyjmowanego hormonu wzrostu. GABA sprawi również, że przyśpieszymy przemianę materii, poprawimy jakość naszego snu oraz wyciszymy nasz organizm po ciężkim treningu.

Co bardzo ważne jest również wzmacnianie przez GABĘ układu odpornościowego. GABA poprawia również syntezę białek w mózgu, wątrobie oraz w mięśniach. Nie bez znaczenia jest również udział GABY w budowaniu tkanki mięśniowej i regeneracji po treningu.

3. GABA - stosowanie

Jako że GABA ma głównie wpływ na proces regeneracji, dobrze jest przyjmować ją przed snem. Aby zapewnić dobre wchłonięcie się suplementu, GABA powinna zostać przyjęta na około 30-40 minut przed snem. Działanie GABY zauważymy, gdy poczujemy, że nasz oddech uległ spłyceniu, a praca serca stała się bardziej miarowa i spokojna. Należy jednak uważnie obserwować reakcje naszego organizmu na suplementację GABY.

Jeśli odczuwamy negatywny wpływ suplementu na nasze ciało, należy zmniejszyć dawkę GABY. GABA nie powinna wywoływać żadnych negatywnych odczuć. Sen po zastosowaniu GABY powinien być głęboki i raczej nie powinien być przerywany, chyba że za sprawą silnych potrzeb fizjologicznych.

GABA może być stosowana w każdej dyscyplinie sportowej, ponieważ w każdym sporcie musi być czas na regenerację, w której GABA pomaga. GABA powinna być stosowana w sportach wytrzymałościowych. Wspomoże wówczas wytrzymałość organizmu oraz naszą koncentrację i skupienie.

GABA jest również często stosowana w różnych preparatach około treningowych. W preparatach tego typu GABA jest odpowiedzialna za podniesienie koncentracji i wytrzymałości oraz przyspieszone spalanie tłuszczu.

GABA jest skutecznym suplementem w czasie każdego treningu. Pamiętajmy, że GABA poprawi jakość naszego snu i przyspieszy proces regeneracji po ćwiczeniach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze