Trwa ładowanie...

Masaż wyszczuplający

W gabinecie masażu, jak wiadomo, można odprężyć się i zrelaksować, jednak ostatnio coraz częściej odwiedza się gabinety, by... schudnąć. Wydaje się to niewiarygodne, a jednak jest to prawda. Masaż odchudzający, zwany inaczej masażem wyszczuplającym, skutecznie pomaga walczyć z podskórną tkanką tłuszczową. Już po dwóch tygodniach można zaobserwować, że obwód nogi czy ręki uległ zmniejszeniu. Ponadto zabiegi w gabinecie masażu bardzo szybko pomagają nam pozbyć się pomarańczowej skórki.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

spis treści

1. Kto może poddać się masażowi wyszczuplającemu?

Medycyna estetyczna oferuje nam rozmaite

zabiegi odchudzające . Wiele spośród nich w mniejszym lub w większym stopniu ingeruje w struktury komórkowe naszego ciała. Spośród zabiegów pomagających nam w odchudzaniu warte polecenia są masaże – izometryczny oraz limfatyczny. Od popularnych zabiegów medycyny estetycznej masaże różnią się tym, że są bezpieczne dla zdrowia.

Masaż izometryczny polecany jest zwłaszcza osobom cierpiącym na zanik mięśni. Do zaniku mięśni może dojść w wyniku przedłużającego się w czasie unieruchomienia kończyny, np. kilkutygodniowego trzymania jej w gipsie w wyniku złamania. Masaż jest wskazany także dla osób, które potrzebują wzmocnienia osłabionych mięśni. Ponadto zabiegowi mogą poddawać się osoby otyłe czy panie posiadające pomarańczową skórkę (cellulit). Masażu odchudzającego powinny natomiast wystrzegać się osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. Zabieg jest także przeciwwskazany chorym z zaburzeniami krążenia, zwłaszcza tym z ostrą niewydolnością. Masażu nie wykonuje się również osobom, u których występują żylaki czy zmęczenie mięśni.

Jeśli natomiast zależy nam na redukcji cellulitu, wówczas pomoże nam masaż limfatyczny. Ten rodzaj masażu polecany jest w szczególności osobom cierpiącym na zaburzenia krążenia limfy. Zaobserwowano, że ten zabieg pomaga skutecznie i szybko oczyścić organizm. Ponadto masaż limfatyczny znacznie przyspiesza procesy spalania tłuszczowej tkanki podskórnej oraz pomaga wygładzić skórę.

2. Na czym polega masaż izometryczny i limfatyczny?

Masaż izometryczny polega na masowaniu mięśni. Na zabieg składają się trzy etapy: przygotowawczy, właściwy i końcowy. Pierwszy etap polega na rozgrzaniu i pobudzeniu mięśni. W kolejnym etapie wykonuje się naprzemiennie rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie mięśni bądź pojedyncze serie rozcierania czy ugniatania. Etap końcowy prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego. Dwa pierwsze etapy trwają po 10 minut, ostatni tylko 5. Zazwyczaj masaż izometryczny wykonuje się 3 razy w tygodniu przez 3 kolejne miesiące lub codziennie przez miesiąc. Już po dwóch tygodniach regularnych wizyt możemy dostrzec, jak wielkie zmiany zaszły w naszym ciele – nie dość, że ubyło nam kilku centymetrów, to dodatkowo odczuwamy przyrost siły.

Z kolei masaż limfatyczny polega na udrażnianiu węzłów chłonnych, tak by limfa mogła przez nie swobodnie przepływać. Podczas masażu uciska się określone punkty na ciele, w wyniku czego komórki zostają lepiej odżywione, a skóra staje się jędrna. Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i osób cierpiących na choroby zakaźne i nowotworowe.

Masaż izometryczny oraz masaż limfatyczny skutecznie pomogą nam w walce ze zbędnymi kilogramami. Dzięki nim zdrowe odchudzanie nie musi nam się kojarzyć tylko z wyrzeczeniami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.