Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Monika Konieczna

Mikstura z sody i soku z cytryny. Rozwiązanie na wiele problemów

 Ewa Rycerz
28.11.2020 22:15
Mikstura z sody i soku z cytryny. Rozwiązanie na wiele problemów
Mikstura z sody i soku z cytryny. Rozwiązanie na wiele problemów (123RF)

Jest remedium na zakwaszony i zanieczyszczony organizm. Działa antynowotworowo i reguluje poziom cholesterolu. Mowa o domowej roboty miksturze, którą przyrządzisz z wody, sody i soku cytrynowego. Jakie ma właściwości? Co się stanie, jeżeli będziemy ją pić codziennie, przez 2 tygodnie?

spis treści

Mieszanka ma tylu samo zwolenników, co i przeciwników. Jedni twierdzą, że chroni przed zachorowaniem na raka, drudzy – że nie ma na to dowodów. Gdzie leży prawda?

Właściwości przeciwdziałające nowotworom ma większość naturalnych produktów: warzywa, owoce, zboża. Zawarte w nich antyoksydanty wymiatają wolne rodniki, które prowadzą do wielu chorób. Niestety, leku na raka nadal nie wynaleziono.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

Soda jest jednak takim składnikiem, który może pomóc pozbyć się z organizmu niepotrzebnych, zalegających w jelitach substancji. Oczyści także wątrobę i nerki. I właśnie dzięki temu może zapobiec pojawieniu się chorób nowotworowych.

Mikstura przyrządzona z wody, sody i cytryny jest zdecydowanie korzystna dla zdrowia. Oto jakie ma właściwości.

1. Zwalcza nadkwaśność w organizmie

Mieszanka wody, sody oczyszczonej i soku cytrynowego ma alkalizujący wpływ na organizm. Oznacza to, że zalecana jest w celu zwalczania nadkwaśności i zaburzeniach równowagi kwasowo-zasadowej, która może wystąpić w przypadku nieprawidłowości pracy nerek. Soda w połączeniu z cytryną pomaga nerkom usunąć toksyny i powrócić do pracy.

Napój z sodą i cytryną pomoże również zmniejszyć zakwasy po intensywnym wysiłku i treningu beztlenowym. Wytworzony podczas takich ćwiczeń kwas mlekowy zostaje szybko zneutralizowany.

2. Poprawia trawienie

Soda w połączeniu z cytryną może również poprawić proces trawienia oraz zwalczyć wzdęcia.

Oprócz tego, polecana jest osobom, które borykają się z refluksem żołądkowo-przełykowym. Podczas tej przypadłości nadtrawiona treść żołądkowa cofa się do przełyku i wywołuje podrażnienia. Soda, jako środek zasadotwórczy, eliminuje nadkwasotę i łagodzi podrażnienia, przynosząc ulgę.

3. Oczyszcza

Jeśli właśnie planujesz detoks organizmu – zdecyduj się na oczyszczanie za pomocą sody z cytryną. Ta mikstura pozwoli ci skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z wątroby. Jest też bogatym źródłem witaminy C, potasu i antyoksydantów.

4. Zapobiega wystąpieniu raka

Sok cytrynowy rozpuszczony w wodzie w połączeniu z sodą wykazuje działanie antynowotworowe – podają eksperci. Dzieje się tak, ponieważ cytryna zawiera fitosterole, które rozbijają warstwę ochronną komórek nowotworowych.

Oprócz tego, cytryna wykazuje bardzo silne działanie przeciwbakteryjne. Jednocześnie - jak wykazali naukowcy - nowotwór zachowuje się w organizmie bardzo podobnie do bakterii. Dlatego też, twierdzi się, że soda w połączeniu z cytryną mogą działać przeciwnowotworowo.

5. Jak wykonać miksturę?

Potrzebna będzie: łyżeczka sody oczyszczonej, szklanka letniej wody oraz sok z połowy cytryny. Wszystko mieszamy i czekamy aż soda dobrze się rozpuści.

Bardzo ważne jest, by pić miksturę na pusty żołądek, rano, przed posiłkiem. Kuracja trwa dwa tygodnie. Nie powinny z niej korzystać osoby leczące się na nadciśnienie tętnicze.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze