Odchudzanie
Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo. Każdego dnia należy tak komponować posiłki, by nie zabrakło w nich niezbędnych składników odżywczych. Warto pamiętać, że kluczem do zgrabnej sylwetki jest aktywność fizyczna. Codzienna jazda na rowerze, pływanie, jogging, a nawet krótki spacer podnoszą efektywność diet odchudzających.
Podstawą racjonalnego odchudzania jest zdrowa dieta, bogata w różnorodne produkty spożywcze: zbożowe, mleczne, mięso, warzywa i owoce. Przed rozpoczęciem odchudzania należy przeprowadzić bilans kaloryczny. Należy regularnie co 3-4 godziny spożywać posiłki, ponieważ tylko wtedy nauczymy orgaznizm, że nie ma potrzeby podjadać pomiędzy nimi. Konsumowanie co najmniej 4 posiłków o małej objętości w ciągu doby sprawi, że żołądek zmniejszy swoją objętość i nasz mózg szybciej będzie otrzymywał sygnały, że jesteśmy najedzeni.
Nie tylko prawidłowe żywienie ma wpływ na wygląd ciała i sylwetkę. W odchudzaniu ważną rolę odgrywa także psychologia – motywacja, wewnętrzne samozaparcie w dążeniu do celu, oczyszczanie organizmu i ćwiczenia. Myśląc o smukłej talii, należy wyrugować błędy żywieniowe, można też wspomagać się suplementami na odchudzanie, ale klucz do odzyskania zgrabnej linii tkwi przede wszystkim w głowie i pozytywnym myśleniu. Aby uniknąć kosmetycznych defektów po spadku wagi, takich jak rozstępy, zwisające fałdy skórne czy cellulit, warto poddać się zabiegom ujędrniającym: masażom, dermabrazji, peelingom czy elektrostymulacji skóry.