Trwa ładowanie...

Piekarnik z funkcją pary – dlaczego warto go mieć?

Choć piekarnik ciągle może nam się kojarzyć dość jednorodnie, na przełomie ostatnich lat stał się urządzeniem bogatym w możliwości i funkcje. Powszechny stał się piekarnik duo, piekarnik z funkcją mikrofali lub z programatorem. Jedną z ciekawszych nowości implementowanych ostatnio w tego typu urządzeniach jest natomiast parowar. Jakie zalety posiada piekarnik z funkcją pary?

Piekarnik z funkcją pary pomoże Ci przyrządzić zdrowe i lekkie potrawy. Sprawdź sam!
Piekarnik z funkcją pary pomoże Ci przyrządzić zdrowe i lekkie potrawy. Sprawdź sam! (pexel.com)

1. Piekarnik z funkcją pary – zdrowie w każdym calu

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele witamin i składników mineralnych tracą pokarmy gotowane w wodzie. Produkt bogaty w witaminę C, w procesie gotowania traci nawet 70 proc. jej zawartości. Co więcej, część takich wartościowych pierwiastków przedostaje się do wody i zostaje razem z nią wylana.

Gotowanie na parze pozwala na zachowanie aż 50% więcej takich składników, niż w przypadku gotowania tradycyjnego, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na wartość przygotowywanego tak posiłku. Piekarnik wyposażony w funkcje parowe może zarówno pełnić rolę samodzielnego parowaru, jak i pozwala też łączyć konwencjonalne pieczenie z gorącą parą.

2. Piekarnik dla zwolenników zdrowego żywienia

Piekarnik z funkcją pary to piekarnik o tradycyjnych funkcjach, który dodatkowo wyposażony został w generator pary. Wykorzystanie pary w piekarniku zdecydowanie poprawia smak potraw, nadaje im wykwintnego charakteru, a przy tym zachowuje ich właściwości spożywcze.

Nie jest to przy tym rozwiązanie, które szczególnie trudno sobie wyobrazić. Możemy przecież kupić np. piekarnik duo, w którego dwóch niezależnych komorach możliwe jest przygotowywanie dwóch różnych posiłków w odmiennych temperaturach. Popularne są też piekarniki z funkcją mikrofali, rozmrażania, z programatorem lub czyszczeniem metodą pyrolizy.

3. Przykładowe urządzenia

Piekarnik z funkcją pary posiada wielu wiodących producentów sprzętu AGD. Poniżej przedstawiamy kilka z przykładowych urządzeń:

Samsung Chef Collection NV73J9770RS – produkt firmy Samsung charakteryzuje się trybem Gourmet Vapour, który w trakcie pieczenia wykorzystuje rozgrzaną do ponad 100°C parę. Umożliwia to nadawanie potrawom dodatkowej chrupkości, soczystości czy głębszego smaku.

Bosch HNG6764S1 – piekarnik z funkcją pary, który może zarówno stanowić samodzielne urządzenie do pieczenia na parze, jak i łączyć parę z gorącym powietrzem – dla otrzymywania jeszcze lepszych efektów kulinarnych.

Electrolux EOB8757AOX – piekarnik parowy, który można wykorzystywać zarówno jako samodzielny parowar, jak i łączyć metodę klasycznego pieczenia z funkcją pary. Jest to ciekawe, uniwersalne urządzenie, którego wiele programów uwzględnia właśnie wykorzystanie pary.

4. Piekarnik dla zdrowia i lepszego smaku

Piekarnik z funkcją pary może z powodzeniem stanowić sprzęt, który nie tylko będzie samodzielnym urządzeniem gotującym na parze, lecz także pozwoli na połączenie zalet pary i gorącego powietrza. Może to być również urządzenie wyposażone w szereg nowoczesnych technologii (np. piekarnik duo). Wypróbuj w swojej kuchni to ciekawe, przydatne i poprawiające jakość gotowania urządzenie!

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.