Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Poznaj skuteczną metodę zwalczającą tkankę tłuszczową

Poznaj skuteczną metodę zwalczającą tkankę tłuszczową
Poznaj skuteczną metodę zwalczającą tkankę tłuszczową

Wiele osób ma problem z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową w okolicy bioder, brzucha czy ramion. Co więcej, bardzo często są to osoby, które regularnie ćwiczą i przestrzegają racjonalnej diety. W tym przypadku skuteczną metodą umożliwiającą redukcję tej opornej tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza.

spis treści

1. Mechanizm działania kriolipolizy

Na podstawie badań klinicznych wiadomo, że niska temperatura prowadzi do śmierci adipocytów (komórek tłuszczowych).

Bezpośrednio po zabiegu błony tych komórek są nienaruszone. W ciągu 3 dni dochodzi do wystąpienia stanu zapalnego adipocytu oraz uruchomienia mechanizmu apoptozy – zaprogramowanej śmierci tej komórki. Następnie w okolicy tkanki tłuszczowej dochodzi do nagromadzenia komórek obronnych naszego organizmu – makrofagów, które trawią resztki uszkodzonych adipocytów.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

Po upływie 60 dni ilość komórek tłuszczowych jest zdecydowanie mniejsza. Po 90 dniach od momentu wykonania zabiegu dochodzi do wyraźnego spadku warstwy tłuszczu.

2. Kriolipoliza jako metoda zwalczająca tkankę tłuszczową

Rozmaite zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii są na chwilę obecną pożądane przez wiele osób.

Bez wątpienia, kriolipoliza stanowi obecnie bardzo popularną, nieinwazyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu niskiej temperatury. Zabieg umożliwia uzyskanie selektywnej redukcji tkanki podskórnej – czyli jedynie w miejscu poddanemu działaniu niskiej temperatury.

Rozmaite badania kliniczne prowadzone na ludziach i zwierzętach potwierdziły skuteczność działania kriolipolizy. Co więcej, zabieg nie powodował wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych i nie naruszał innych tkanek.

Mechanizm procesu redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy nie został całkowicie poznany. Z tego względu prowadzone będą dalsze badania dotyczące wpływu niskiej temperatury na komórki tłuszczowe.

Rzeczywiście zabiegi kriolipolizy mogą skutecznie zredukować lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Mogą one stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, które mają problem z oporną tkanką tłuszczową w obrębie brzucha czy ud.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze