Składniki
- 1 kg pangi,
- 2-3 jajka,
- ½ szklanki bułki tartej,
- 2 cebule,
- sól, pieprz do smaku.
Sposób przygotowania
Rybę dokładnie umyć, odsączyć na papierowym ręczniku. Cebulę obrać, pokroić w drobną kosteczkę. Całość zmielić w maszynce. Do tak przygotowanej masy wbijamy jajka, dodajemy tartą bułkę, przyprawiamy solą i pieprzem do smaku. W głębokim garnku gotujemy wodę z dodatkiem bulionu w kostce. Formujemy okrągłe kotleciki i gotujemy około 10-15 minut. Dobrze smakują z ryżem i z pikantnymi dodatkami.
Komentarz
Panga jest delikatna w smaku i pozbawiona specyficznego rybnego zapachu. Przygotowana w formie pulpetów powinna smakować nawet tym, którzy nie są smakoszami ryb np. dzieciom.
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.