Trwa ładowanie...

Zielona herbata a odchudzanie - działanie zdrowotne, utrata wagi

Avatar placeholder
13.04.2021 10:19
Zielona herbata a odchudzanie - działanie zdrowotne, utrata wagi
Zielona herbata a odchudzanie - działanie zdrowotne, utrata wagi (123RF)

Wschodni twórcy medycyny naturalnej wierzyli, że zielona herbata jest receptą na długie życie. Być może wcale nie mijali się dalece z prawdą. Zielona herbata ma bowiem nieocenione właściwości, wspomagające leczenie niemałej liczby dolegliwości i zapobiegający wystąpieniu wielu innych. Jak wygląda kwestia zielona herbata a odchudzanie? Od niedawna stosuje się zieloną herbatę jako element diet odchudzających. Czy zielona herbata odchudza? Na pewno zielona herbata wspomaga odchudzanie i ułatwia utrzymanie wagi po diecie.

spis treści

1. Zielona herbata a odchudzanie - działanie zdrowotne

Chociaż zielona herbata nie jest lekiem na chorobę czy dolegliwość, udowodniono, że charakteryzuje się dobroczynnym działaniem w walce z wieloma schorzeniami. Zielona herbata poprawia krążenie i procesy trawienne, wzmacnia kości i obniża poziom cholesterolu, który jest zmorą społeczeństwa konsumpcyjnego. Od wieków zielona herbata jest stosowana jako remedium na problemy żołądkowe i wzdęcia. Ten zielony rodzaj herbaty jest też napojem polecanym cukrzykom – okazuje się bowiem, że zielona herbata chroni przed skokami cukru we krwi. Omawiana herbata zielona zawiera w swoim składzie cenne dla naszego organizmu składniki odżywcze, dlatego zaleca się picie zielonej herbaty każdego dnia.

Zielona herbata pomoże walczyć z nadwagą
Zielona herbata pomoże walczyć z nadwagą (123rf)
Zobacz film: "Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?"

Jednak właściwości wspomagające pracę organizmu to nie koniec dobrodziejstw płynących z zielonej herbaty. Zielona herbata stanowi też ochronę przed wieloma dolegliwościami i schorzeniami, m.in. zawałem serca, zwężeniem się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Zielona herbata może też stanąć do walki z infekcjami i stanami zapalnymi, a współdziałając z witaminami i innymi składnikami mineralnymi chroni organizm przed drobnoustrojami i wzmacnia ogólną odporność organizmu. Picie zielonej herbaty wspomaga też koncentrację i pozytywnie wpływa na pracę umysłu. Wciąż trwają badania nad miejscem zielonej herbaty w profilaktyce nowotworów. Zielona herbata wspomaga walkę z próchnicą zębów, ponieważ ma właściwości antybakteryjne.

2. Zielona herbata a odchudzanie - urtata wagi

To, co najbardziej interesuje nas w zielonej herbacie, to jej działanie odchudzające. Wykazano bowiem, że zielona herbata przyspiesza przemianę materii i ma właściwości spalające tłuszcz, a co za tym idzie, wspomaga skuteczne odchudzanie. Oczywiście, samo picie zielonej herbaty nie wystarczy, aby odchudzanie dało efekty – należy wspomagać się nią podczas wykonywania ćwiczeń i w trakcie diety. Dopiero wtedy poziom spalania tłuszczu może zwiększyć się nawet o 17 proc., niż miałoby to miejsce bez wspomagania się zieloną herbatą w czasie odchudzania.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Dodatkowo, zielona herbata obniża poziom lipidów, poprawia tolerancję wysiłku i sprawia, że szybciej się po nim regenerujemy. Ponadto zielona herbata skutecznie pomaga zwalczyć uczucie łaknienia, przez co po jej wypiciu dłużej czujemy się syci. Zielona herbata ma także właściwości oczyszczające. Dlatego też ten wspaniały napój przydaje się osobom pragnącym pozbyć się pomarańczowej skórki. Udowodniono również, że picie zielonej herbaty skutecznie obniża ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Niezwykłe właściwości zielonej herbaty zachęcają do włączenia jej do codziennego menu (np. w zastępstwie kawy). Tym bardziej, że zielony napój kusi też walorami smakowymi.

Następny artykuł: Żurawina
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze