Trwa ładowanie...

8 sposobów, by nie marnować jedzenia (WIDEO)

Zobacz film: "Jak uniknąć marnowania jedzenia?"

Każdego roku na świecie marnują się miliony ton jedzenia. Część zepsutej żywności pochodzi ze sklepów i marketów wielkopowierzchniowych, ale też z pojedynczych gospodarstw domowych. Instytuty zajmujące się zagadnieniem żywności na świecie ustaliły, że najczęstszą przyczyną wyrzucania produktów żywnościowych jest przegapienie daty ważności do spożycia. To natomiast jest konsekwencją kupowania zbyt dużej ilości jedzenia.

Jak uniknąć wyrzucania jedzenia? W jakie sprzęty zainwestować i jakie nawyki przyjąć? To pytania, na które z pewnością trzeba sobie podpowiedzieć, aby bardziej odpowiedzialnie kupować i spożywać produkty żywnościowe.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.