Trwa ładowanie...

Adipex Retard – charakterystyka, dostępność leku w Polsce i za granicą, wskazania i przeciwwskazania, skutki uboczne

Adipex Retard to lek odchudzający. Jest uważany za panaceum na zbędne kilogramy. Działa w ten sposób, że oszukuje nasz mózg i nasz organizm myśli że jest najedzony. Lek jest w Polsce zakazany, jednak można dostać go na „czarnym rynku”.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

spis treści

1. Charakterystyka leku Adipex Retard

Adipex Retard to lek na odchudzanie, który jest zaliczany do nielegalnych środków dopingowych, a przez niektórych nawet do narkotyków. Substancją czynną Adipex Retard jest pochodna amfetaminy (fentermina). Adipex Retard działa na ośrodkowy układ nerwowy i hamuje łaknienie.

Substancja działa także na inne reakcje organizmu. Powoduje gwałtowny wyrzut noradrenaliny, oraz mniejszy – dopaminy i serotoniny.

Adipex Retard przyjmuje się 1 tabletkę dziennie przy śniadaniu, należy ją popić dużą ilością płynu, nie rozgryzać. W uzasadnionych przypadkach na zalecenie lekarza można zwiększyć dawkę do 2 tabletek dziennie. Długość kuracji trwa zazwyczaj 4-6 tygodni, nie powinna przekroczyć 3 miesięcy

12 sposobów na odchudzanie bez diety
12 sposobów na odchudzanie bez diety [12 zdjęć]

Odchudzanie nie musi być męczące. Wszystko zależy od tego, jak podejdziesz do procesu pozbywania się...

zobacz galerię

2. Czy Adipex Retard jest dostępny w polskich aptekach?

Adipex Retard nie jest zarejestrowany w Polsce. Jednak jego posiadanie nie jest nielegalne. Zakazana jest jego sprzedaż. Komisja Europejska w 2000 roku wydała zalecenie, by wycofać z obrotu wszystkie leki, które hamują łaknienie i działają ośrodkowo. Lek został wycofany także w Stanach Zjednoczonych. Zalecenia Komisji Europejskiej zostały uchylone przez Trybunał Europejski. Wiele krajów nie przywróciło jednak Adipex Retard na liste leków.

Specyfik można dostać w Czechach, ale jest on dostępny na receptę. Na pewno znajdą się oferty sprzedaży leku w internecie, ale należy pamiętać, że sprzedaż Adipex Retard jest nielegalna.

3. Wskazania i przeciwskazania do stosowania

Adipex Retard jest przeznaczony dla pacjentów, którzy mają BMI mniejsze niż 30. Preparat wspomaga dietę w sytuacji kiedy pomimo zastosowania terapii odchudzającej pacjent nie traci na wadze. Działanie leku jest krótkoterminowe i przynosi efekty tylko podczas trwania terapii.

Adipex Retard zawiera fenterminę, która jest pochodną amfetaminy. Lek działa odurzająco i zalicza się do niebezpiecznych substancji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy co do składu leku i dlatego uważa Adipex Retard za odpowiedni lek na odchudzanie.

Leku Adipex Retard nie powinni stosować pacjenci, którzy: są uczuleni na phenterminę lub inne substancje występujące w leku są uczuleni na orzeszki ziemne lub soję nadciśnienie płucnenadciśnienie tętnicze i inne problemy układu krążenia występujące obecnie lub w przeszłości adczynność tarczycy, guz chromochłonny, jaskra, gruczolak prostaty, niewydolność nerek

10 odchudzających przekąsek dla ćwiczących
10 odchudzających przekąsek dla ćwiczących [10 zdjęć]

Istnieje grupa żywności, która stymuluje pracę układu pokarmowego, a tym samym wspomaga odchudzanie....

zobacz galerię
  • zaburzenia psychiczne (również anoreksja i depresja) występująca obecnie lub w przeszłości
  • skłonność do uzależnienia od narkotyków lub alkoholu
  • nietolerancja fruktozy
  • nie należy go stosować dla dzieci poniżej 12 roku życia oraz osób starszych, mających więcej jak 65 lat

4. Działania niepożądane leku Adipex Retard

Działania niepożądane powodowane pzrez Adipex Retard mogą być bardzo poważne. Należą do nich: nadciśnienie płucne, duszność wysiłkowa, kłopoty żołądkowe, zaburzenia funkcji seksualnych, utrwalone zaburzenia łaknienia, a także uzależnienie.

Tabletki Adipex Rretard sprzyjają nadmiernemu pobudzeniu psychoruchowemu, przyspieszeniu akcji serca, wzrostowi ciśnienia krwi, bólom głow i rozdrażnieniu. Inne możliwe działania niepożądane to suchość w ustach, wymioty i biegunki oraz złe samopoczucie ogólne. Lek nie powinien być stosowany przed snem ponieważ działa pobudzająco i powoduje bezsenność. Przedawkowanie leku może zakończyć się nawet śmiercią.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.