Trwa ładowanie...

Biedronka wycofuje mielonkę tyrolską firmy Sokołów. W produkcie wykryto groźne bakterie

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem jednej z wędlin dostępnej w sieci Biedronka. Chodzi o produkt "Mielonka tyrolska" produkowanej przez Sokołów. Podczas kontroli w jednej z partii produktu wykryto bakterie, które mogą wywołać listeriozę.

Zobacz film: "Listerioza – objawy i leczenie"

1. Biedronka wycofała ze sklepów "Mielonkę tyrolską, Kraina Wędlin"

Kontrola przeprowadzona przez Inspekcję Weterynaryjną wykazała obecność bakterii Listeria monocytogenes w badanej partii "Mielonki tyrolskiej".

Poniżej szczegóły dotyczące wycofanej wędliny:

Produkt – Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g

Numer partii: 02035S

Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 r. i 12.08.2020 r.

Producent: SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim

Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn

GIS ostrzega przed spożyciem "Mielonki tyrolskiej" z Sokołowa
GIS ostrzega przed spożyciem "Mielonki tyrolskiej" z Sokołowa (GIS)

Chodzi wyłącznie o jedną partię produktu. Badania pozostałych partii wędliny, nie wykazały obecności bakterii Listeria monocytogenes. 31 lipca powiatowy lekarz weterynarii nakazał producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie groźnego produktu. Cały proces nadzoruje Sanepid.

2. Objawy listeriozy

Zjedzenie zakażonej wędliny może spowodować listeriozę. Pierwsze objawy pojawiają się dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniach od spożycia. Choroba jest groźna przede wszystkim dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Zakażenie listeriozą może doprowadzić do obumarcia płodu i poronienia, może też skutkować wrodzoną listeriozą u noworodka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.