Trwa ładowanie...

Boom na cydr trwa w najlepsze (WIDEO)

Zobacz film: "Boom na cydr trwa w najlepsze"

Cydr staje się w Polsce coraz popularniejszy. Producenci cydru przeżywają prawdziwy boom i szybko się rozwijają. Z każdym miesiącem sprzedaż rośnie i eksperci przewidują, że to dopiero początek.

Obejrzyj nasz materiał i zobacz co o rozwoju rynku powiedział Robert Ogór, prezes zarządu Grupy Ambra, producenta Cydru Lubelskiego. Przypomnijmy, że wprowadziliśmy cydr na rynek w czerwcu 2013 roku, więc ledwie minął rok, było to właściwie pierwsze lato z cydrem w Polsce, nie tylko dla naszego cydru lubelskiego.

Przeżywamy rzeczywiście można powiedzieć prawdziwy boom i bardzo szybki rozwój tej nowej kategorii znanej zresztą w Europie w wielu krajach. Tak więc nie jest to nowinka, ani żaden pomysł marketingowy, tylko jest to jedna z najbardziej tradycyjnych kategorii, gatunków produktów alkoholowych fermentowanych w Europie i w Ameryce Północnej również.

W związku z tym nadal oczekujemy dynamicznego wzrostu, ponieważ te około dziesięć milionów litrów, które zostaną w tym roku w Polsce sprzedane to na pewno jest dopiero początek tej drogi, którą cydr na pewno w Polsce zrobi.

No i razem z nim nasz lider Cydr Lubelski, który jest ponad 50% udziałem w rynku. Będzie z tego wzrostu kategorii korzystał i będzie ten wzrost jakby trochę kreował.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.