Trwa ładowanie...

Co się dzieje w organizmie, gdy pijesz herbatę? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się dzieje w organizmie, gdy pijesz herbatę?"

Herbata, niezależnie od jej gatunku, jest bogactwem antyoksydantów. Piją ją ludzie niemal na całym świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia.

Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się w twoim organizmie, gdy ją pijesz? O tym dowiesz się z wideo. Herbata, niezależnie od jej gatunku, jest bogactwem antyoksydantów. Piją ją ludzie niemal na całym świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia.

Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się w twoim organizmie, gdy ją pijesz? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Metabolizm przyśpiesza. Z badań opublikowanych w "International Journal of Obesity" wynika, że związki zwane katechinami zawarte w herbacie mogą przyspieszyć metabolizm.

Chudniemy. Inne badanie, tym razem z "Journal of Research in Medical Sciences" podaje, że cztery filiżanki zielonej herbaty dziennie powoduje znaczny spadek masy ciała i zmniejszenie obwodu w talii.

Ochrona przed skutkami złej diety. Badania opublikowane w "The FASEB Jounal" wykazały, że herbata może niwelować skutki diety wysokotłuszczowej i wysokocukrowej. W rezultacie obniżone zostaje ryzyko wystąpienia otyłości czy cukrzycy typu drugiego.

Obniża się ciśnienie. Zielona herbata obniża skurczowe ciśnienie krwi. Wystarczy pić cztery filiżanki dziennie, by zauważyć efekty. Uspokajamy się. Lubisz herbatę rooibos? Zawarty w niej magnez pozytywnie wpływa na układ nerwowy.

Flawonoidy zwiększają odporność na stres i sprzyjają długowieczności. Stajemy się senni. Niektóre herbaty ziołowe, taki jak na przykład rumianek, relaksują i pozwalają szybciej zasnąć. Zdarza ci się sięgać po tabletki uspokajające? Zamień je na herbatę!

Zmniejsza się apetyt. Dopadł cię wilczy głód? Zamiast rzucać się na wszystko, co masz w lodówce, napij się herbaty. Zielona uwalnia cholecystokininę, czyli hormon zmniejszający apetyt. Zapobiegnie to objadaniu się podczas posiłków.

Poprawia się cera. Polifenole zawarte w zielonej herbacie mogą pomóc w niwelowaniu oznak starzenia się skóry. Pozytywnie wpływają też na stany zapalne - trądzik i egzemy. Pełna koncentracja.

Po raz kolejny zarwałeś noc, ucząc się lub pracując? Kofeina zawarta w czarnej herbacie poprawia koncentrację, jednocześnie działając kojąco.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.