Trwa ładowanie...

Czy istnieje dieta cud?

Cudowne diety odchudzające to marzenie niemal każdej z nas. Z okładek kolorowych gazet uśmiechają się do nas piękne, zadbane i co najważniejsze – szczupłe kobiety. Smukła sylwetka, idealne wymiary ciała, śnieżnobiałe zęby, długie włosy. Nieraz, patrząc na te kobiety, zazdrościmy im figury i zastanawiamy się, jak one to robią, że wyglądają tak szczupło. Czy katują się nieustannie dietami odchudzającymi, czy może istnieje jakaś dieta cud?

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

spis treści

1. Sposoby na schudnięcie

Powyższe pytanie nurtuje większość kobiet. Zastanawiamy się, jak zrzucić zbędne kilogramy i wyglądać szczupło i młodo. Tusza, niestety, nie tylko razi i odpycha innych ludzi, ale także jest często powodem niskiej samooceny i frustracji ze strony nas samych. Czujemy się źle ze swoim ciałem, którego jest zbyt wiele. Pragniemy się odchudzić, ale nie zawsze diety odchudzające, które stosujemy, są skuteczne.

Istnieje wiele różnych diet odchudzających, np. dieta amerykańska, dieta koktajlowa, dieta owocowo-warzywna, dieta jabłkowa, dieta rozdzielna itd. Niektóre z nich są zróżnicowane i urozmaicone, dlatego dostarczają organizmowi wielu składników odżywczych. Inne opierają się na jednym składniku pokarmowym, co może powodować niedobory niektórych substancji odżywczych i źle wpływać na homeostazę wewnętrzną organizmu. Czy istnieje zatem jakaś uniwersalna dieta cud, która nie tylko gwarantowałaby skuteczne odchudzanie, ale także była zdrowa?

Czytaj więcej

2. Optymalna dieta odchudzająca

Nienaganny wygląd i smukła figura to marzenie chyba większości, jeśli nie wszystkich kobiet. Z kolorowych pism epatują piękne modelki, a my chciałybyśmy wyglądać jak one. Nawet jeśli niewiele nam brakuje do dziewczyn z reklamy, to zawsze znajdzie się to „coś”, co mogłoby wyglądać lepiej. Dlatego też często stosujemy różnego rodzaju diety odchudzające, ograniczamy spożycie słodyczy i tłuszczów, a ostatni posiłek staramy się zjadać przed godziną osiemnastą. I w tym momencie zasadnym jest zadanie sobie pytania: Czy to jest mój styl życia, czy może zadręczanie się?

Diety cud, niestety, nie istnieją. Skuteczne odchudzanie to dla każdej z nas sprawa indywidualna. To, że jakaś dieta odchudzająca działa u twojej przyjaciółki, nie musi wcale oznaczać, że będzie równie skuteczna w twoim przypadku. Niestety. Skuteczne i zdrowe chudnięcie uwarunkowane jest indywidualnymi czynnikami, do których można zaliczyć między innymi gospodarkę hormonalną organizmu, szybkość przemiany materii, ogólną kondycję organizmu czy aktywność życiową. Skład i rodzaj składników pokarmowych danej diety odchudzającej to drugorzędna kwestia w odchudzaniu.

Nie trać zatem czasu na szukanie jadłospisu diety cud i nie zadręczaj się swoim wyglądem. To prawda, że gazety, telewizja i różnego rodzaju poradniki oferują coraz to nowsze i skuteczniejsze diety, które mają pomóc uzyskać upragnioną figurę modelki, a skuteczne odchudzanie stało się jednym z podstawowych tematów rozmów. Czy jednak gra jest warta świeczki? Czy dla mężczyzn ideałem jest rzeczywiście jakaś koścista anorektyczka? I czy kobietom takie odchudzanie się sprawia przyjemność? Czy w końcu warto nieustannie zadręczać się pytaniem, jak schudnąć?

Czy dieta cud istnieje?
Czy dieta cud istnieje?

Każdej wiosny, gdy nadchodzi czas pozbycia się kilku warstw ubrania, znowu zadajemy sobie pytanie: jak

zobacz galerię

3. Diety cud, czyli pogoń za ideałem

Oczywiście, wprowadzenie diety odchudzającej w przypadku osób otyłych jest jak najbardziej uzasadnione, a nawet konieczne. Nie należy jednak mylić walki z otyłością z przesadnym dbaniem o sylwetkę. Nie wolno popadać w paranoję. Cud dieta to nie picie wyłącznie herbatek odchudzających i jedzenie rzodkiewek. Takie postępowanie do niczego nie prowadzi. Jeśli masz problem z przemianą materii, a bardzo lubisz czekoladę, możesz pozwolić sobie na zjedzenie jednego batonika dziennie, ale w zamian za to musisz podjąć aktywność fizyczną, np. zapisać się na siłownię. Żadna dieta odchudzająca bez ruchu nie może być skuteczna. Głodzenie się przed telewizorem może tylko skutkować późniejszymi napadami głodu, co prowadzi często do efektu jo-jo.

Wielu mężczyzn przyznaje, że nie podoba im się ciało modelek. W odchudzaniu i jedzeniu trzeba umieć zachować umiar. Warto pamiętać o ograniczaniu spożywania pokarmów, ale nie można dać się złapać w sidła paranoi odchudzania. Szczupła sylwetka nie jest najważniejsza. Każda z nas nosi piękno w sobie, a mężczyźni zakochują się w nas nie tylko z powodu pięknego wyglądu zewnętrznego, ale też ze względu na naszą osobowość.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.