Trwa ładowanie...

Desperacko próbowała schudnąć. Prawie przez to zmarła

Avatar placeholder
27.09.2021 15:30
Desperacko próbowała schudnąć. Prawie przez to zmarła
Desperacko próbowała schudnąć. Prawie przez to zmarła (instagram.com)

27-letnia gwiazda Miss Universe, Kristal Silva mało nie umarła po tym, gdy jej organizm się zbuntował. Przez lata kobieta walczyła z zaburzeniami odżywiania, które zniszczyły jej zdrowie. Teraz opowiada o swoim przypadku, żeby przestrzec młode osoby przed popełnieniem tych samych błędów.

spis treści

1. 12-latka z obsesją na punkcie swojego ciała

Kristal miała zaledwie 12 lat, gdy zaczęła martwić się o swoją wagę. Patrzyła w lustro i widziała zupełnie inną osobę. Była bardzo zdesperowana i zależało jej na tym żeby szybko schudnąć i mieć idealne ciało. Już wtedy zaczęła się inaczej odżywiać, starała się jeść jak najmniej. Jednocześnie w ogóle nie ćwiczyła.

Kristal mogła umrzeć przez zaburzenia odżywiania.
Kristal mogła umrzeć przez zaburzenia odżywiania. (instagram.com)
Zobacz film: "Przyczyny przybierania na wadze"

Jak sama przyznaje, efekt, który chciała osiągnąć cały czas był poza jej zasięgiem. Nie chciała założyć bikini, bo bała się, że wszyscy zobaczą jej obrzydlwe ciało. W lustrze wciąż widziała nie taką siebie, jaką chciała być. Nie akceptowała swojego wyglądu i desperacko próbowała go zmienić.

Zaburzenia odżywiania towarzyszyły kobiecie przez kolejne lata. Kristal wymiotowała po każdym posiłku, przez co jej organizm był coraz bardziej wyczerpany. Trwało to kilka miesięcy. Modelka wylądowała w szpitalu z powodu krwawienia wewnętrznego. To podziałało na nią jak kubeł zimnej wody.

Jej dążenie do perfekcyjnej sylwetki mogło ją zabić. Postanowiła, że po wyjściu ze szpitala zmieni swoje życie. Nie było to łatwe.

2. ''Nie popełniajcie moich błędów''

Kristal udało się wygrać z chorobą. Po latach wypracowała zasady zdrowego stylu życia. Racjonalnie się odżywia i ćwiczy na siłowni. Wyznanie o chorobie ma na celu ostrzeżenie młodych dziewczyn i pokazanie im, że jeżeli cierpią z powodu zaburzeń odżywiania, to nie są w tym same.

Zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja czy bulimia to poważne choroby, które mogą prowadzić nawet do śmierci. Nie można ich ignorować. Kristal ma nadzieję, że jej wyznanie sprawi, że inne dziewczyny nie padną w te same problemy, które ona miała przez kilka lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze