Trwa ładowanie...

Dlaczego warto pić sok z wiśni przed snem? (WIDEO)

Zobacz film: "Dlaczego warto pić sok z wiśni przed snem?"

Jeżeli nie dostarczymy ciału odpowiedniej ilości snu, to nie mamy energii, trudniej nam się skoncentrować oraz jesteśmy bardziej podatni na tycie.

Wiele osób ma jednak problemy z zasypianiem. Jednym ze sposobów walki z bezsennością jest picie soku wiśniowego. Naukowcy sprawdzili, jaki wpływ ma ten napój na sen.

Dlaczego warto pić sok z wiśni przed snem? Naukowcy odkryli, że mamy lek na bezsenność w swojej kuchni! Jeżeli nie dostarczymy ciału odpowiedniej ilości snu, to trudniej nam się skoncentrować oraz jesteśmy bardziej podatni na tycie. Jednak wiele osób ma problemy z zasypianiem.

Jednym ze sposobów walki z bezsennością jest picie soku wiśniowego. Naukowcy sprawdzili, jaki wpływ ma ten napój na sen. Jedna grupa piła placebo, a druga sok wiśniowy.

Wyniki pokazały, że napój z owoców miał wpływ na poprawę jakości snu i został uznany za naturalny lek na bezsenność. Sok wiśniowy sprawdza się dlatego, że w swoim składzie ma melatoninę, która jest hormonem sterującym snem.

Wiele osób przyjmuje te substancję w postaci tabletek, ale naukowcy wykazali, że napój z tych owoców może działać na podobnej zasadzie. Niestety, nie w tak intensywny sposób jak medykamenty. Warto postawić na sok wykonany w domu - będzie zdrowszy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.