Trwa ładowanie...

GIS ostrzega. "Tatar wołowy. Kraina Mięs" skażony. Mięso wyprodukowane przez SOKOŁÓW S.A. jest dostępne w Biedronce

Panśtwowa Inspekcja Sanitarna wykryła bakterię Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga (STEC) w 1 z 5 badanych próbek produktu: "Tatar wołowy. Kraina Mięs". Nie wolno spożywać tego produktu.

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

1. Tatar z Biedroki wycofany

Zakażenie bakterią STEC jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jak informuje GIS - może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej, bezkrwawej biegunki. W rzadkich przypadkach może wystąpić znaczne pogorszenie stanu zdrowia objawiające się jako zespół hemolityczno-mocznicowy (ang. hemolytic-uremic syndrome, HUS) lub jeszcze rzadziej jako zakrzepowa plamica małopłytkowa.

Wszyscy, którzy zakupili ten produkt, powinni się go natychmiast pozbyć. Natomiast, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się niezwłocznie z lekarzem.

Tatar z Biedronki wycofany (GIS)
Tatar z Biedronki wycofany (GIS)

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: "Tatar wołowy. Kraina Mięs", 250 g

Numer partii: 02752 02751K

Termin przydatności do spożycia: 15.10.2020

Wyprodukowano przez: SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski zakład produkcyjny: "SOKOŁÓW" S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.