Trwa ładowanie...

GIS ostrzega. W rodzynkach użytych do mieszanki studenckiej wykryto substancje groźne dla zdrowia. Produkt dostępny w Żabce

GIS ostrzega przed spożyciem "Mieszanki Studenckiej HAPS" dostępnej w sieci Żabka. W rodzynkach użytych do jej produkcji, wykryto pozostałości pestycydu. Zjedzenie produktu może być groźne dla zdrowia konsumentów.

Zobacz film: "Dr Grzesiowski o antycovidowcach"

1. W rodzynkach wykryto groźną substację

Informacja o groźnym "składniku" wykrytym w popularnym produkcie dotarła do Polski z Niemiec dzięki Systemowi Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Urzędnicy zaalarmowali polskie służby, że pochodzące z Chile rodzynki użyte do produkcji dwóch partii mieszanek studenckich, zawierają substacje groźne dla zdrowia. W produkcie wykryto niebezpieczny poziom iprodionu - jednego z pestycydów.

Chodzi o dwie partie produktu, dostępne w sieci sklepów Żabka. Poniżej szczegóły dotyczące wycofanych produktów:

  • Produkt: MIESZANKA STUDENCKA HAPS 30G

  • Dystrybutor: Żabka Polska sp. z o.o.

  • Numer partii i termin przydatności do spożycia: 20000891 z datą ważności do 18.10.2020 r., 20000891 z datą ważności do 06.12.2020 r.

Mieszanka studencka wycofana ze sklepów
Mieszanka studencka wycofana ze sklepów (GIS)

2. Iprodion jest nielegalny w UE

GIS ostrzega wszystkich przed spożyciem mieszanki studenckiej zawierającej szkodliwe substancje. Dystrybutor przeprasza klientów i prosi o zwroty skażonego produktu.

"Apelujemy do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Zwrotu produktów należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu produkt" - informuje Żabka w komunikacie wystosowanym do klientów.

Iprodion był składnikiem preparatów stosowanych do opryskiwania roślin. Zwalczał m.in. szarą pleśń. W 2018 r. został wycofany z użycia na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz także: Płatki śniadaniowe zawierają pestycydy zaburzające gospodarkę hormonalną

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.