Trwa ładowanie...

GIS. Wycofanie łyżki cedzakowej. Używanie jej może stanowić zagrożenie dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który może mieć kontakt z żywnością. Łyżka cedzakowa może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Produkt został wycofany ze sprzedaży.

Zobacz film: "W kawie znajdują się niebezpieczne toksyny"

1. GIS wycofuje łyżke cedzakową

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych we wszystkich badanych próbkach łyżki cedzakowej określonej w komunikacie. Dane wycofanego produktu:

Opis produktu: Łyżka wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, w części użytkowej 8 podłużnych otworów. Długość całkowita 32,5 cm

Kod identyfikacyjny produktu: REF: 6409204

Kod kreskowy: 8056046092044

Importer : David jones import-export, s.l. c/.villablino 16 28947 fuenlabrada Madrid C.I.F:B-84926450

Kraj pochodzenia: Chiny

Łyżka, która została wyofana (GIS)
Łyżka, która została wyofana (GIS)

Jak zaznacza GIS - podmiot KUOMAO TRADE POLAND sp. z o. o. musi wycofać produkt z rynku. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje ten proces i zaleca konsumentom, by nie używali łyżki do kontaktu z żywnością.

Wycofanie może mieć związek z odkrytym niedawno zagrożeniem ze strony produktów kuchennych produkowanych z czarnego nylonu. Badania naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego pokazały, że wyroby z nylonu mogą (w podwyższonej temperaturze) uwalniać pierwszorzędowe aminy aromatyczne do żywności. Niektóre z amin uznane zostały przez Międzynarodową Agencję ds. Badań nad Rakiem za substancje potencjalnie kancerogenne dla człowieka. Przykładem takiej substancji jest 4,4’-metylenodianilina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.