Trwa ładowanie...

GIS wycofuje jajka. Wykryto na nich salmonellę

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące spożywania jaj, na skorupkach których wykryto salmonellę. Chodzi o jaja ściółkowe firmy INVEST MICHEL SP.J. Konsumenci są proszeni o kontakt z produkcją oraz o niespożywanie produktu.

Zobacz film: "Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni?"

spis treści

1. Salmonella na skorupkach jaj

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj ściółkowych firmy INVEST MICHEL SP.J.

"Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - informuje GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt – Świeże jaja ze ściółki, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt.

  • Najlepiej spożyć przed: 24/06/2021

  • Kod na skorupkach jaj: 2PL30251355 K1A

  • Producent: INVEST MICHEL Sp. j., Kobierne 44A, 05-311 Dębe Wielkie nr zakładu pakowania jaj PL 14125903 WE

Zakład pakowania jaj INVEST MICHEL SP.J. natychmiast po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczął wycofanie danej partii z obrotu oraz poinformował fermę, z której pochodziły jaja.

Wycofanie jaj
Wycofanie jaj (Getty Images)

2. Konsumenci proszeni o kontakt

"Konsumenci, którzy zakupili produkt z kwestionowanej partii produkcyjnej, proszeni są o kontakt z Zakładem pakowania pod nr tel.606-990-211. Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (niezbędne do identyfikacji partii produktu) zostanie zwrócony produkt pełnowartościowy lub koszt nabycia produktu" - czytamy na stronie GIS-u.

Państwowa Inspekcja Sanitarna informuje, że nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.