Trwa ładowanie...

GIS wycofuje parówki Pikok z Lidla. Zobacz, czy masz tę partię w lodówce

Popularne parówki z sieci sklepów Lidl wycofane. Chodzi o parówki z szynki 250 g ''Pikok Pure'', w których wykryto bakterie powodujące listeriozę. Główny Inspektor Sanitarny wycofuje tą partię ze sprzedaży, a zakład Sokołów S.A. wycofuje ją z rynku.

Zobacz film: "Rezygnujesz z mięsa? Takie mogą być efekty"

Numer partii parówek, których nie powinniśmy spożywać to 11031, numer serii: C 10349134, a weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001 - podał GIS. Niebezpieczna dla zdrowia okazała się patria parówek, której termin ważności upływa 4 maja 2021.

"Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - ostrzega GIS.

"W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" – dodaje GIS w oświadczeniu.

Parówki z szynki 250 g "Pikok Pure" wycofane (GIS)
Parówki z szynki 250 g "Pikok Pure" wycofane (GIS)

Po wykryciu przez Inspekcję Sanitarną tej niebezpiecznej bakterii producent parówek został powiadomiony przez organy kontroli żywności o konieczności wycofania i utylizacji tej partii produktu.

Listerioza to bardzo niebezpieczna choroba zakaźna, którą wywołują pałeczki bakterii Listeria monocytogenes. Objawem tej choroby najczęściej są: gorączka, ból mięśni, dreszcze oraz problemy z układem pokarmowym. Jeżeli masz w lodówce wyżej wymienioną partię tych parówek, to lepiej ich nie spożywaj.

Jeśli zdarzyło ci się nieświadomie zjeść ten produkt i wystąpiły u ciebie objawy podobne, do grypy to lepiej jak najszybciej udaj się do lekarza w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia ewentualnej antybiotykoterapii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.