Trwa ładowanie...

Gorset wyszczuplający - działanie, efekty, kontrowersje

Avatar placeholder
13.10.2022 16:05
Gorset wyszczuplający - działanie, efekty, kontrowersje
Gorset wyszczuplający - działanie, efekty, kontrowersje

Moda na gorsety wyszczuplające coraz częściej przejawia się również w Polsce. Gorsety wyszczuplające to specjalne akcesoria do ćwiczeń i codziennego stosowania, składające się z pasów, które zaciskamy na naszej talii. Możemy w nich ćwiczyć lub nosić na co dzień w celu wyszczuplenia naszej talii.

spis treści

1. Gorset wyszczuplający - działanie

Stosowanie gorsetu wyszczuplającego uważa się za sprytny sposób na wymodelowanie talii i uzyskanie szczupłej sylwetki z podkreślonymi biodrami. Jest to sylwetka uważana za idealną dla kobiety, tak zwana "talia osy". Wiele polskich i zagranicznych celebrytek otwarcie przyznaje, że noszą lub nosiły gorset wyszczuplający w celu poprawienia sylwetki.

Popularność gorsetów wyszczuplających nie obyła się jednak bez kontrowersji. Wiele osób, które od zawsze marzyły o szczupłej sylwetce, nie mogąc przemóc się do ciężkich, regularnych ćwiczeń, dzięki gorsetowi uzyskało doskonałą sylwetkę niemal natychmiast. Gorsety wyszczuplające od razu po założeniu modelują nasze ciało tak, że wygląda ono doskonale.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

Pytania i odpowiedzi lekarzy na ten temat

Przeciwnicy gorsetów wyszczuplających zarzucają jednak ich producentom, że oferują kobietom chętnym na szybkie efekty produkt, który nie jest bezpieczny w użyciu. Według nich, stosowanie gorsetu wyszczuplającego to pomysł rodem ze średniowiecza, gdzie nie dbano o zdrowie kobiet a jedynie o ich dobrą prezentację.

2. Gorset wyszczuplający - efekty

Chociaż gorset wyszczuplający ma swoich zwolenników i przeciwników, nie można odmówić jednego faktu - stosowanie gorsetu wyszczuplającego działa i pozwala osiągnąć realne wyniki. Wiele kobiet związanych z modelingiem zaczyna sznurować swoją talię już w wieku kilkunastu lat. Na przestrzeni kolejnych lat pozwala im to na uzyskanie nawet kilkunastu centymetrów mniej w talii.

Stosowanie gorsetu wyszczuplającego, chociaż może przynieść efekty, jest także obarczone problemami z kręgosłupem i może utrudniać naturalny wzrost naszego ciała. Wiele kobiet stosujących gorsety wyszczuplające uzyskuje zamierzony efekt, jednak skutki uboczne noszenia gorsetu wyszczuplającego sprawiają, że na dłuższą metę cała inicjatywa wydaje się być błędem.

Na rynku dostępne są także sportowe gorsety wyszczuplające, które nosimy podczas ćwiczeń. Gorset taki ciasno opina nasze ciało, dzięki czemu nie odnosimy urazów związanych na przykład z niepożądanymi ruchami piersi w czasie biegania. Oprócz tego, ciało opięte gorsetem wyszczuplającym intensywniej się poci, przez co pozbywamy się toksyn i tłuszczu z ciała.

Gorset wyszczuplający to skuteczny sposób na wyszczuplenie talii, jednak z jego używaniem wiążą się skutki uboczne
Gorset wyszczuplający to skuteczny sposób na wyszczuplenie talii, jednak z jego używaniem wiążą się skutki uboczne (123RF)

3. Gorset wyszczuplający - kontrowersje

Osoby stosujące gorsety wyszczuplające to przede wszystkim kobiety w młodym wieku niezadowolone ze swojej talii. Takie osoby, widząc niekiedy nierealistyczne i niezdrowe wzorce piękna prezentowane w mediach, wykształcają niechęć do swojego ciała, które w wielu przypadkach jest całkowicie zdrowe.

Gorset wyszczuplający jest jednym ze sposobów na wymodelowanie ciała, jednak jest to metoda, która wymaga znaczącej zewnętrznej ingerencji w nasze własne ciało i może przynieść nieodwracalne negatywne skutki zdrowotne, szczególnie w wieku, w którym nasze ciało przechodzi gwałtowne zmiany. Mimo wszystko, nie da się jej odmówić skuteczności, tylko za jaką cenę?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze